BitcoinHaberler

Analist Açıkladı: Bitcoin’in Düşüşündeki Bir Sonraki Hedef Burası Olabilir!

Analist Carter Braxton Worth, Bitcoin (BTC) fiyatındaki düşüşün bir sonraki hedefinin bu nokta olabileceğini söyledi.

Geçtiğimiz hafta Bitcoin (BTC) fiyatı önemli kayıplar yaşayarak 39.000 dolar civarından 34.000 doların altına kadar inmişti.

Kayıpların önemli bir bölümü FED’in politika faiz oranını %0.50 artırdığını açıklamasından sonra geldi. FED ayrıca iki kez daha %0.50 faiz artırımı yapacağının da sinyalini verdi.

Analist Bitcoin Fiyatının Hızlı Bir Şekilde 30.000 Dolar Altına İnebileiceğini İddia Etti

Worth Charting şirketi kurucusu Carter Braxton Worth, Bitcoin fiyatının hızlı bir şekilde %13 daha değer kaybedebileceğini ve 30.000 doların altına inebileceğini iddia etti.

Görüşlerini eposta yoluyla paylaşan analist, BTC fiyatının destek noktalarını kırarak 30.000 dolar seviyesine kadar çekilebileceğine inandığını söyledi. Analistin paylaştığı ilk grafikte BTC fiyatının yaklaşık olarak 35.000 dolara dokunduğu hafif yükselen bir destek çizgisi görülüyor.

Analistin ikinci grafiğinde ise kaynağı neredeyse 1 yıl öncesi olan 2021 Haziran ayı kökenli bir yatay destek çizgisi bulunuyor. Analiste göre BTC fiyatının 34.000 doların altına inmesiyle birlikte 29.000 dolar seviyesindeki bu destek noktası devreye girebilir.

BTC’nin yatay destek noktasını gösteren grafik.

BTC için en büyük risklerden biri de FED’in faiz artımı neticesinde BTC fiyatının daha da düşmesi ve sabit gelirli yatırımların giderek daha fazla alternatif haline gelmesidir.

İlgili Haber
Bitcoin'de Yaşanan Büyük Düşüşün Sorumlusu Bu Altcoin Mi?

Son yaşanan düşüşlerin Terra Vakfı’nın yaptığı satışlardan kaynaklandığı düşünülüyor. Bilindiği üzere Terra, stablecoini UST’yi desteklemek için yüklü miktarda BTC satın almıştı. Kısa bir süre önce UST tokeni için büyük bir satış dalgası yaşanmasının ardından Terra Vakfı’nın Bitcoin satışı gerçekleştirerek UST’yi desteklediği düşünülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu