Kripto HaberleriAltcoinBitcoin'de Yaşanan Büyük Düşüşün Sorumlusu Bu Altcoin Mi?

Bitcoin’de Yaşanan Büyük Düşüşün Sorumlusu Bu Altcoin Mi?

Takip et

Yaptığı 2 milyar dolardan fazla Bitcoin yatırımıyla Mart ayından bu yana çokça konuşan Terra Vakfı, son 24 saatte yaşanan ve BTC’nin 34.000 doların altına inmesine sebep olan düşüşün arkasındaki isim olabilir.

Terra Vakfı Bitcoin Satışı Mı Gerçekleştirdi?

Bilindiği üzere bugün Anchor protokolünden yüklü miktarda UST çıkışı yaşanmış ve stablecoinin fiyatı kısa bir süreliğine de olsa sabitlenmiş olduğu 1 dolar seviyesinin altına inmek zorunda kalmıştı.

UST fiyatının dengelenmesi amacıyla Terra Vakfı, BTC varlıklarının bir kısmını satmak zorunda kaldı ve zaten düşüşte olan dünyanın en büyük kripto parasının üzerindeki baskı arttı.

İlgili Haber
Terra (LUNA) Ağına Saldırı İddiası: UST, 1 Dolara Olan Sabitliğini Kısa Süreliğine Kaybetti!

Terra Vakfı’nın Bitcoin varlıklarından ne kadar satış yaptığı tam olarak net değil ancak Anchor platformunun yaklaşık olarak 2.3 milyar dolar kaybettiği göz önüne alındığında satılan BTC miktarının da göz ardı edilemeyecek seviyelerde olması gerektiği anlaşılacaktır.

İnsanlar Neden UST Stablecoininden Uzaklaşıyor?

Anchor platformundan yaşanan çıkışların birçok nedeni bulunsa da en büyük faktör mevcut durumda kripto para piyasasında yüksek bir volalite yaşanmasıydı. Volalite ile beraber çıkış likiditesine olan talep arttı.

Bitcoin ve diğer kripto paraların düşüşüne devam etmesiyle birlikte piyasada bir panik havası oluştu ve hem stablecoinlerden hem de normal kripto varlıklardan büyük çıkışlar gerçekleşti.

Coin Market Cap verilerine göre kripto para piyasası en az 200 milyar dolar kaybetti.

UST’den yaşanan çıkışların bir diğer nedeni ise Tron tarafından sunulacak USDD stablecoini olabilir. Bilindiği üzere USDD, başlangıç olarak UST’den daha fazla getiri oranı sunacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
ffü

ustye yüzde 21 civari faiz veriyorlar zararına btc satmazlar. Kazanç kapıları yok

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları