Bitcoin

Analist Bitcoin (BTC) İçin Kritik Seviyeyi Açıkladı!

BTC'nin bu düşüşü ne anlama geliyor?

Bitcoin (BTC) fiyatı 68.000 dolara iğne atarak tüm zamanların rekorunu kırdıktan sonra yeniden sert bir düşüş yaşadı ve neredeyse başladığı yere yani 60.000 dolar seviyesine çekildi.

Bitcoin’in beklenen ETF haberini almasından birkaç gün sonra bunu yaşaması aslında beklenen bir şeydi ve yükselişin ters etkisi yaşanıyor.

Bitcoin fiyatının yaklaşık olarak %10’luk bir düşüş yaşaması, olağan bir konsolidasyona işaret etse de piyasanın geri kalanı paniğe kapıldı. Ünlü bir kripto para analisti ise bunlara gerek olmadığına vurgu yaptı.

Bitcoin İçin Uzman Yorumları

Türkiye’den de ciddi bir takipçi kitlesine sahip olan analist Michael van de Poppe, 64.000 dolar seviyesinin çok kritik olduğunu ifade etti.

Analist, burada bir düzeltme yaşanabileceğini belirterek aslında 64.000 doların yeniden destek olarak öne çıkacağını ima etti.

Analiste göre 60.000 dolar desteği haftalık grafikte kaybedilmezse durum sanıldığı kadar kötü değil ve hatta oldukça iyi.

Popüler bir başka analist TechDev ise 250.000 dolar için her şeyin hala yolunda gittiğini vurguladı.

Analist, tarihsel olarak grafikleri incelediğini ve BTC’nin uzun vadeli fiyat hareketine bakarak 228.000 dolar ila 250.000 dolar arasının bu rallinin son noktası olduğunu belirtti.

İki analistin bu umut veren açıklamaları ise piyasadaki düşüşün uzun süre devam etmeyeceğine işaret ediyor. En azından BTC’nin 60.000 dolar üzerinde kalmaya devam etmesi bunu göstermekte.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu