AnalizBitcoin

Analistler Bitcoin ve Ethereum Hakkında Ne Diyor? Fiyatlar Ne Olacak?

Twitter üzerinde on binlerce takipçisi olan ve yaptığı isabetli analizler ile bilinen analistler, kripto paraların anlık durumunu değerlendirdi.

Bitcoin’de satış baskısı devam ederken fiyat 8500 dolar altında kalmaya devam ediyor. An itibarı ile 8480 dolar seviyelerinde işlem gören BTC, birkaç saattir bu seviyelerde oluşan 8500 direncini geçmeyi denese de başarılı olamadı ve 8400 ile 8500 dolar seviyeleri arasında sıkışıp kaldı.

Bu dönemde analistlerden farklı öngörüler duyulurken bir grup analist yükselişi savunurken bir grup analist ise BTC’nin 7300 dolarlara kadar düşebileceğini ifade ediyor:

Ünlü Türk analist Selcoin bu seviyelere BTC’nin düşebileceğini birkaç gün önce öngörürken, yüksek hacimli Long pozisyonların tasfiyesi için bu hamlenin olabileceğin ileri sürmüştü. Ancak bu seviyelerde çok kalınması ve yükselme olmaması durumunda fiyatın aşağı yönlü hareket edeceğinin de altını çizmişti.

İlgili Haber
Ünlü Türk Analist Bitcoin Öngörüsünü Paylaştı - Kasım Ayında Bitcoin'de Beklenti Ne?

Piyasa hakkında görüş beyan eden başka analiste bakıldığında ise iddialı tahminleri ile bilinen Elixium karşımıza çıkıyor. Elixium, BTC ve Ethereum hakkında öngörülerini paylaştı ve eğer 8800 dolar üzerinde bir haftalık kapanış olmazsa BTC 7300, Ethereum ise 150 dolara kadar gerileyebilir ifadelerini kullandı.

Bu dönemde önemli bir direnç olan 8800 dolar, trendin artış veya azalış yönünde olup olmayacağını belirleyecek.

Öte yandan analistler BTC’de bir sonraki en önemli destek noktasının 7900 dolar olduğunu ifade ediyor. Bu seviyenin altına sarkılması durumunda artık ayı sezonu resmen geldi ve ciddi fiyat düşüşleri görebileceğimiz dönemler kapıda diyebiliriz.

Ayrıca analistler BTC’de büyük resme bakıldığı zaman, trendin hala yükseliş yönünde olduğu ifade ediyor.

Halving Etkisi Ne Zaman Görülecek?

Merakla beklenen halving fiyatlanmasının ne zaman olacağı tartışılırken, BTC’nin geçmiş halving performanslarına bakıyoruz. Geçmişteki halving (yarılanma) olaylarında BTC fiyatının değişik sürelerde bu duruma tepki verdiğini görüyoruz. Analistler her ne kadar yarılanmanını etkisinin birkaç ay hatta hafta içerisinde görülmeye başlayacağını ifade etse de, bu fiyatlanma halving olayından sonra da gerçekleşebilir.

Özet olarak ortak görüş, 2020 yılında özellikle yarılanma etkisi ve ülkelerden gelen Blockchain ve kripto para hamleleri ile BTC’nin ciddi yükselişler yaşayacağı yönünde.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu