coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizAnalist, Bitcoin Spot ETF'in Onaylanması Halindeki Fiyat Senaryosunu Paylaştı

Analist, Bitcoin Spot ETF’in Onaylanması Halindeki Fiyat Senaryosunu Paylaştı

Kripto para analisti Martin Leinweber, Bitcoin spot ETF onayının gelmesi durumunda BTC fiyatına dair konuştu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

MarketVector Indexes’te dijital ürün uzmanı olan Martin Leinweber’e göre yakında Bitcoin (BTC) sahibi olmamak bir risk haline gelebilir. Leinweber’in yorumları, ilk spot Bitcoin Borsa Yatırım Fonu’nun (ETF) onaylanmasına ilişkin iyimserliğin arttığı bir dönemde geldi.

Martin Leinweber, Onayın Ardından 50.000 Dolara Yükseliş ve Ardından Düzeltme Bekliyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) nezdinde başvuruları bulunan çok sayıda varlık yöneticisinin dosyalarında değişiklikler sunduğu bildirilmişti. Bu değişiklikler, in-kind hisse oluşturma ve geri ödeme yerine nakit oluşturma ve geri ödeme sürecini içeriyor. Leinweber, bu değişikliklerin ilk spot BTC ETF’sinin onaylandığını görmenin eşiğinde olduğumuza işaret ettiğine ve bunun da çeşitli diğer kripto odaklı ETF ürünlerinin piyasaya sürülmesinin önünü açacağına inanıyor.

Röportaj sırasında Leinweber, en uygun ETF’nin Bitcoin’e in-kind erişim sunacağını belirtirken, “alabileceğimizi alacağız ve bu da şimdilik kabul edilebilir bir versiyon” dedi ve ekledi:

“Yolun ilerleyen kısımlarında in-kind versiyonunu da elde edeceğimizi düşünüyorum, ancak piyasa fiyatlandırmasına ve duyduklarınıza bakarsanız, 10 Ocak’ta onay alma olasılığımızın %95 civarında olduğunu söyleyebilirim. Bu, 10 Ocak’ta işlem göreceği anlamına gelmiyor. Muhtemelen biraz zaman alacak, o zaman bunun bir ‘söylentiyi al, gerçeği sat’ mı yoksa ‘gerçeği al’ olayı mı olduğunu göreceğiz.”

İlgili Haber  Dikkat: Popüler Altcoinin Resmi Twitter Hesabı Ele Geçirildi, Güvenlik Şirketi Uyardı!

Pek çok kişinin bunun bir “gerçeği satın al” olayı olduğunu söylediğini ve bunun da kendisini temkinli hale getirdiğini belirtti:

“Çünkü herkes bu söyleme çok hevesli. Bu yüzden bir düşüş göreceğimizi tahmin edebiliyorum ve bunu sağlıklı bir gelişme olarak karşılıyorum çünkü piyasada biraz köpüklenme gördük.”

Onay ihtimalinde BTC fiyatının durumu hakkında konuşan analist, şunları ekledi:

“Şu anda belirsizlik içindeyiz. Elinizde 48 ila 50.000 dolar arasında ve 38.000 dolar bölgesinde güçlü teknik işaretler var. 50.000 dolar seviyesine çıktığımızı ve ardından bir düzeltme yaşadığımızı hayal edebiliyorum. Bu benim tercih ettiğim senaryo olurdu.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

3 YORUMLAR

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Misafir

Etf nin onaylanması ötelene bilir. Derin bir düzeltme şart.

Anonim

Sabrına sokiyim

Anonim

Hahahaha

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail