AnalizBitcoinHaberler

Analist Katie Stockton, Bitcoin Fiyatının Önündeki Kritik Destek Noktasını Açıkladı!

Fairlead Strategies kurucusu Katie Stockton, Bitcoin fiyatının düşüşünün bir sonraki hedefi hakkında görüşünü açıkladı!

Kripto para kredilendirme platformu Celsius’un tüm çekim, swap ve transfer işlemlerini askıya aldığını duyurmasının ardından Bitcoin ve altcoin piyasası büyük bir kayıp yaşadı.

BTC fiyatı gün içerisinde 23.000 doların altına indi ve bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatteki yaklaşık %15’lik kaybıyla 23.287 dolardan işlem görüyor.

Bununla birlikte son günlerde kayıpları derinleşen dünyanın en büyük ikinci kripto parası Ethereum ise son 24 saatte %17 değer kaybetti ve bu yazının yazıldığı anlarda 1.231 dolardan işlem görüyor.

İlgili Haber
Ünlü CEO: "Bu Düşüşte Bitcoin Aldık Dedi, Yatırımcılara Tavsiye Verdi!"

Peki Düşüş Sırasında Uzmanlar Bitcoin Fiyatının Bir Sonraki Destek Noktası Olarak Nereyi Görüyor?

Fairlead Strategies’in kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton, BTC fiyatının kritik noktalarını şöyle açıkladı:

“Bitcoin için bir sonraki destek kabaca 19.500 dolar olabilir. Bu döngünün bir parçası olarak bunun mümkün olduğunu düşünüyoruz. Dip noktanın bulunabilmesi için bu seviye doğal bir fiyat olacaktır.”

Bununla birlikte diğer analistlerin ise BTC’deki düşüş ile ilgili farklı düşünceleri bulunuyor.

‘Rekt Capital’ adlı başka bir kripto yatırımcısı da bir sonraki BTC düşüş seviyesinin 19.000 ya da 15.500 dolar civarında olacağını öngörüyor.

Analist tahminini, Bitcoin’in haftalık hareketli ortalamalarına ilişkin geçmiş verilerine dayandırıyor:

“Tarihsel olarak, Bitcoin 200 haftalık hareketli ortalamanın -%14 ila -%28 altına inme eğilimindedir. Bu sefer -%14’lük bir fitil yaklaşık 19.000 dolar anlamına gelecektir. 28’lik bir fitil, BTC’in yukarı yönlü tersine dönmeden önce yaklaşık 15.500 dolara kadar düşebileceği anlamına gelir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu