Kripto HaberleriAnalizAnalistler Bitcoin'i Değerlendirdi: "2023'te En Fazla Bu Seviyeye Çıkacak!"

Analistler Bitcoin’i Değerlendirdi: “2023’te En Fazla Bu Seviyeye Çıkacak!”

Takip et

Finder analistleri, kripto para ve finansal teknoloji sektöründen 56 uzmanla Bitcoin’in gelecekteki fiyatını tahmin etmeyi amaçlayan bir rapor daha hazırladı.

Analistlerin 2023 Bitcoin Tahminleri

Finder tarafından yayınlanan en son BTC tahminleri raporu, ortak görüşün Bitcoin’in bu yıl 29.095 dolarla zirveye ulaşacağı yönünde olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, BTC’nin 2023’ü birim başına yaklaşık 26.844 dolar ile bitireceği de tahmin ediliyor.

Ayrıca, Finder’ın panel katılımcıları BTC başına 13.067 dolara kadar derin bir düşüş bekliyor. Seasonal Tokens’in yöneticisi ve kurucusu Ruadhan O, kripto endüstrisindeki merkezi kuruluşları ilgilendiren endişeler nedeniyle BTC’nin coin başına 27.000 dolarla zirve yapacağına inanıyor.

Ruadhan O Finder’ın araştırmacılarına “Fiyat şu anda düşük çünkü olası yakın felaketler fiyatlandırılıyor” dedi ve ekledi:

“Yıl sonuna kadar piyasa duyarlılığı değişecek ve korku ortadan kalktıktan sonra piyasa BTC’nin nadirliğini yeniden keşfedecek.”

Panelistlerin yaklaşık %21’i kurumsal yatırımcıların bu yıl farklı varlık sınıflarına yönelerek kripto piyasasını terk etmesini bekliyor.

Aralarında Fxpro’nun kıdemli piyasa analisti Alexander Kuptsikevich’in de bulunduğu Finder uzmanlarının yaklaşık %65’i Bitcoin fiyatının düşük olduğuna inanıyor:

“Satış dalgasının en aktif dönemi sona erdi. 2023, fiyatların dikkatli bir şekilde toparlanacağı bir yıl olacak. Ancak, gerçek bir FOMO piyasasının 2024-2025’e kadar gelmesi pek olası değil”

İlgili Haber
Bernstein Analistleri, Son Bitcoin (BTC) Rallisinin Asıl Nedenini Açıkladı!

Finder analistleri, panel üyelerinin %16’sının BTC’nin şu anda aşırı değerli olduğuna inandığını, ancak 56 panelistin büyük çoğunluğunun 2024’te gerçekleşecek bir sonraki halving olayından sonra BTC‘nin değerinin çok daha yüksek olacağına inandığını söylüyor.

Panel şu anda BTC’nin değerinin 2025’te 77.492 dolara yükseleceğini ve 2030’da ise altı haneli bölgede coin başına 188.451 dolar olacağını tahmin ediyor.

Finance Magnates’in kıdemli analisti ve editörü Damian Chmiel, Bitcoin’in 2025’te coin başına 70.000 dolar civarında olacağını tahmin ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları