AnalizBitcoin

Analistler Bitcoin’in (BTC) 44.000 Dolara Düşüşünü Yorumladı

Bitcoin fiyatının bu düşüşü neye işaret ediyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bundan yaklaşık 1 hafta önce 58.000 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. BTC fiyatının bu rekorundan sadece 2 gün geçmesi ise sert düzeltmelerin başlaması için yeterli oldu. BTC/USD paritesi kısa sürede 44.000 dolar altına kadar geriledi ve hala bu seviyelere yakın şekilde işlem görüyor.

Bitcoin İçin Uzun Vadeli Yorumlar

Uzmanlar ve kripto para analistleri ise bunun aslında dipten alım için fırsat olabileceğini düşünmekte. Ünlü analist Joseph Young, Bitcoin fiyatının kademeli  olarak yükselmesini beklediğini vurguladı. Young, bunun gerçekleşmesi için ise 3 sebep sıraladı:

  • Coinbase premiumu devamlı olarak pozitif seyrediyor,
  • Madenciler çok fazla BTC sattı ve bu durum satış baskısının zirve yapmasına neden oldu,
  • Vadeli işlem piyasalarındaki fonlama oranları tamamen resetlendi.

Coinbase premiumunun kademeli olarak pozitif seyretmesi, ABD’li yatırımcıların ilgisini gösteriyor. Bitcoin fiyatının 38.000 dolardan 58.000 dolara uzanan sürecinde premiumun yani spot piyasadaki ile Coinbase üzerindeki fiyat farkının hep yüksek seyrettiği görüldü.

Madencilerin 27 Aralık tarihinden beri ilk defa BTC satışında pozitif duruma geçmesi ise bir başka olumlu gelişme. Artık madenciler de BTC satmıyor ve satış baskısı nispeten azaldı.

İlgili Haber
Bitcoin'de (BTC) Satış Baskısı Devam Edecek Mi? Madenci Pozisyonlarındaki Son Durum Ne?

Üçüncü gelişme ise yaşanan sert düşüşler ile long pozisyonların sayısındaki azalma olarak ortaya çıkmakta. Bu da piyasanın çok daha sağlıklı yükselmesini sağlayabilir ve BTC için uzun vadeli fayda getirebilir.

İlgili Haber
Glassnode Detaylı Bitcoin (BTC) Analizini Paylaştı! Boğa Döngüsünün Neresindeyiz?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu