coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinAnalistler Bu Altcoindeki Büyümeye Dikkat Çekti!

Analistler Bu Altcoindeki Büyümeye Dikkat Çekti!

Messari analistleri Cardano'nun 2023 ilk çeyreğinde muazzam bir büyüme kaydettiğini söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

2023’ün başından bu yana kripto para piyasasında yaşanan yükseliş Bitcoin (BTC) ve altcoinlerin önemli artışlar kaydetmesini sağladı.

Bu yükselişten en çok yararlanan altcoinlerden biri de Cardano (ADA) oldu. ADA 2023 başından bu yana yaklaşık %80 oranında artış yaşadı.

Cardano’nun performansını değerlendiren Messari analistleri Cardano’nun 2023’ün ilk çeyreğinde muazzam bir büyüme kaydettiğine dikkat çekti.

Raporda Cardano ağındaki kilitli toplam değerin 2023 ilk çeyreğinde 3 katına çıktığı belirtildi.

Messari analistleri Cardano’nun bu büyümesini artan dApp işlemlerine, yeni stablecoin başlatılmasına, ölçeklenebilirliğe dair yapılan yeniliklere ve Ethereum (ETH) sanal makine (EVM) uyumluluğunu sağlayan projenin Cardano ağında başlatılmasına bağladı.

“ADA’nın piyasa değeri çeyreksel bazda %54 artarak 8,6 milyar dolardan 13,2 milyar dolara yükseldi. Bu artış ADA’yı piyasa değerine göre dokuzuncu sıradan yedinci sıraya taşıdı.

TVL de çeyreksel bazda %172 artarak 50,8 milyon dolardan 138,3 milyon dolara yükseldi.

Indigo (IUSD) ve died (DJED) stablecoin projeleri ADA ağında en büyük hacmi çeken varlıklar oldu.”

Geçtiğimiz hafta 0,46 dolara kadar yükselerek son altı ayın en yüksek seviyesine çıkan Cardano, bugün yaşanılan sert düşüşle 0,40 dolara kadar geriledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail