binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinAnalistler Bu Boğayla Geçmiş Boğaları Karşılaştırdı! En Büyük Fark Blok Zincir Üzerinde...

Analistler Bu Boğayla Geçmiş Boğaları Karşılaştırdı! En Büyük Fark Blok Zincir Üzerinde Ortaya Çıktı!

Analistlere göre, Bitcoin'in yükselen fiyatına rağmen, blok zincirindeki gerçek ekonomik faaliyet durgunluk belirtileri gösteriyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin’in (BTC) son dönemde 70.000 doların üzerine çıkarak bugüne kadar görülmemiş seviyelere ulaşmasının ortasında, analistler zincir üzerindeki cansız faaliyetlerle ilgili düşüncelerini dile getirerek yatırımcıların ellerindeki varlıklarla yollarını ayırma konusunda kayda değer bir isteksizliğe işaret ediyor.

Analistler, Bitcoin’in Zincir Üstü Faaliyetleri Azaldıkça Kimsenin BTC Satmak İstemediğini Söylüyor

Uzmanlara göre, Bitcoin’in yükselen fiyatına rağmen, blok zincirindeki gerçek ekonomik faaliyet durgunluk belirtileri gösteriyor ve bu da önemli bir satış yapma konusunda isteksizlik olduğunu gösteriyor.

Bir araştırma firması olan Blockware Solutions, en son Blockware Intelligence bülteninde bu eğilimi vurguladı.

USD cinsinden ortalama zincir içi transfer hacminin 2021 boğa piyasası sırasında tanık olunan zirvenin önemli ölçüde altında olduğuna dikkat çeken uzmanlar, bunun da zincir üzerinde değer hareketinin eksikliğine işaret ettiğini belirtti. “Kimse satmak istemiyor,” diye vurguladılar.

Bir veri takip firması olan Glassnode, transfer hacmini, yalnızca başarılı transferleri dikkate alarak, zincir üzerinde transfer edilen toplam BTC’nin ABD doları değeri olarak tanımlıyor.

İlgili Haber  Bitcoin'de Yarılanma (Halving) Olayı Yükseliş mi Yoksa Düzeltme mi Getirecek? Analiz Şirketi Açıkladı

Şu anda, hem yedi günlük hem de 14 günlük ortalama transfer hacimleri 200.000 doların altında kalıyor ve 2021 boğa piyasası çılgınlığı sırasında görülen 1 milyon doları aşan yüksekliklerle tam bir tezat oluşturuyor.

Bitcoin’in fiyatındaki son ralli, öncelikle Wall Street’in Nasdaq’ta listelenen spot Bitcoin ETF’lerini benimsemesine bağlandı.

Sonuç olarak, işlem hacminin büyük bir kısmı bu ETF’lerde yoğunlaştı ve bu da zincir üzerindeki faaliyetlerin durgunlaşmasına katkıda bulundu.

Bununla birlikte analistler, 2022 ayı piyasasının fırtınasını atlatan yatırımcılar arasında güçlü bir tutma duygusu olduğunu gösteren diğer ölçütlere de dikkat çekiyor.

Üç ila beş yıldır aktif olmayan Bitcoin arzının yüzdesi artmaya devam ediyor ve bu da sahipler arasında fiyat rallisinin sona ermekten çok uzak olduğuna dair bir inanca işaret ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail