Kripto HaberleriAnalizAnalistler Dogecoin'in (DOGE) Önündeki Yolu Yorumladı: Kısa Vadede Görünüm Nasıl?

Analistler Dogecoin’in (DOGE) Önündeki Yolu Yorumladı: Kısa Vadede Görünüm Nasıl?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Elon Musk’ın Twitter logosunu Dogecoin (DOGE) maskotu ile değiştirmesinin ardından dünyanın en büyük meme tokeni 0.10 dolar seviyesini yeniden aşmıştı.

DOGE fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 0.93 dolar seviyesine kadar gerilemiş olsa da ralli öncesi seviyesine göre halen yüksek seyrediyor. Peki DOGE fiyatındaki bu rallinin temeli sağlam mı ve DOGE’un önünde nasıl bir yol olabilir? Analistler durumu değerlendirdi.

DOGE fiyatında Elon Musk etkisiyle yaşanan ralliyi ve sonrasında gelen gerilemeyi gösteren 7 günlük grafik.

Analist, Dogecoin Fiyatında Aşağı Yönde Az Destek Olduğunu Söyledi

Kaiko araştırma analisti Conor Ryder verdiği demeçte, “Dogecoin likiditesi son iki haftada yaklaşık %10 azaldı ve Pazartesi günü fiyatı yükselirken kısa süreliğine -%60 düştü” dedi. Ryder, “DOGE gibi bir meme token’da büyük hareketlerin çoğu trendlerden geliyor ve likidite eksikliği bu hareketlerin boyutu üzerinde kaldıraç etkisi yapıyor” diye ekledi.

Ryder, kripto para piyasasındaki derinliğinin 10 ayın en düşük seviyelerinde olduğunu, yani daha küçük boyutlu bir emirle fiyatları hareket ettirmenin gittikçe kolaylaştığını belirtti.

Dogecoin’deki hareketlerin de farklı olmadığını söyleyen Ryder, “DOGE’un likit olmamasından yararlandığını, ancak aşağı yönde de aynı derecede az destek olduğunu, yatırımcıların “kısa vadede” daha fazla dalgalanma bekleyebileceğini sözlerine ekledi.

MGSR’nin piyasa yapıcısı GSR’de araştırma analisti olan Matt Kunke de benzer bir düşünceyi paylaşarak “Musk’ın düzensiz davranışları” tarafından yönlendirilen dinamiklerin “tarihsel olarak kısa ömürlü” olduğunu söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları