AnalizBitcoin

Analistler Sessiz: Bitcoin’de Rekor Tahminleri Olanlar Daha Bir Sessiz!

Kripto para birimlerinin 2019 yılı başı ve ortasındaki tahminlerini hatırlayanlar mutlaka vardır.

100 bin dolar, hayır artırıyorum 500 bin dolar, yok o da olmadı 1 milyon dolar… Bu ifadeler tanıdık geldi mi? Gelmiştir. 2019 yılı ve öncesinde 2020 yılına dönük olarak bu tahminleri ortaya atan, adlarına ünlü denen ama sözde ünlü olan çok sayıda kripto para analisti büyük iddialar ile gündeme gelmişti. Ancak hiçbir dayanağı olmadan bu tahminleri üretenler son zamanlarda sessiz.

Analistlere inanarak yatırım yapan çok sayıda yatırımcı bu dönemde çok büyük kayıplar yaşadığından pişmanlık duymaya devam ederken özellikle de kısa vadede çok sayıda yatırımcının analistlere olan inancından dolayı kayıp ettikleri ve bugün bu kayıpları gidermenin artık pek fazla mümkün olmadığı gibi uzun vadeli beklemekten başka bir çareleri olmayacağından söz edilmeye başlanmış durumda.

Lider kripto para birimi Bitcoin üzerinden çok iddialı tahminlerde bulunan ve sürekli olarak daha fazla kazanç elde edecekleri yönünde yatırımcılara öneriler veren bu kişiler özellikle de bu dönemde adlarından söz ettirmiyorlar ve saklanmayı sürdürüyorlar.

Satoshi Nakamoto olduğu iddiası ile ön plana çıkan ve binlerce dolar değerindeki tahminleri ile de ayrıca bilinen bir isim ise son dönemde dava süreçleri ve yapamayacak kadar büyük para cezaları ile karşı karşıya kalırken, aynı zamanda adından artık söz ettiremiyor bile.

Hepsinin Kaderi Ortak: Kendi Kendilerini BİTİRDİLER!

Kripto paralarla ilgili açıklamalarla ön plana çıkan çok sayıda ünlü ismin kısa sürede ünlü olduğu ve sonrasında ise bir anda ortadan kayboldukları tesadüf bir durum değil. Örneğin Craig Wright’a bakıldığı zaman kendisinin sürekli Satoshi Nakamoto olduğunu iddia etti ve sonrasında ise mahkeme tarafından hakkında Kleiman ailesine ödeme yapılması kararından sonra “ben gerçek Satoshi Nakamoto değilim, her söylediğim yalandı gerçek Satoshi ben değilim” demek zorunda kaldı ve kendi kendisini bazı yatırımcılara göre ‘batırdı’.

Aynı zamanda birçok ünlü olan kripto para yorumcusunun bu dönemde çok sayıda kişiden tepki gördüğü, 2020 yılı ile ilgili tahminlerinden dolayı değil, gelecek tahminlerinin %100 doğru olmadığını bildikleri halde yatırımcıları yönlendirmeleri ve 2020 yılında beklenmedik corona virüsü dolayısı ile özellikle sessiz kalmaya devam etmelerinden dolayı tepki çekiyorlar.

2020 yılında corona virüsünün ortaya çıkması ile beraber Bitcoin ve altcoin kripto para birimleri hakkında beklentiler düşük seyrederken, aynı zamanda kripto para birimi analistlerinin bu konularda özellikle son 7-8 aydır sessiz kalması, hiçbir şekilde rekor beklentisinin de ötesinde en ufak bir yükseliş ve düşüş tahminlerinde bulunmaz olmaları “piyasada milyonlarca insanı mağdur ettiler, kazançlarını ceplerine koydular ve evlerine kapandılar” düşüncesine sebep oldu. Çok sayıda kripto para birimi yatırımcısı kısa vadede büyük beklentilere sahip olmayacağından söz ederken, birçok ünlü ismin bu dönemde sessiz kalmaya devam etmesi bekleniyor.

Yatırım yapmadan önce mutlaka aşağıdaki yazıyı okumanızı ve analistlere değil kendi stratejinize uyarak yatırım yapmanızı tavsiye ediyoruz:

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu