AnalizBitcoin

Analistler Tartışıyor: Bitcoin’de Göstergeler Boğa Mı, Ayı Mı? – Herkes Bu Seviyelere Dikkat Etmeli!

Bitcoin fiyatında beklentiler hem yükseliş, hem düşüş yönlü.

Bitcoin fiyatı ile ilgili birçok iddia ortaya atıldı. Kimileri rekor kıracağını, kimi ise 11.300 dolara düşeceğini bile iddia etti. Ancak bugün birçok ünlü analist Bitcoin fiyatı hakkında ne düşündüklerini paylaştılar. Elbette bunların da birer ‘insan’ olduğunu ve tahminlerinin doğru olmayabileceğini unutmamakta fayda var.

Santiment bünyesinde görevli analistler, bu dönemde birçok kripto para borsasından yüz milyonlarca dolarlık Bitcoin çıkışı yaşandığına dikkat çektiler. Santiment bünyesindeki analistler şöyle konuştu:

Elinde 1.000 BTC veya daha fazla olan çok sınırlı sayıdaki balinalardan 11 tanesi ellerindeki Bitcoin’lerin bir bölümünü 19.300 dolar seviyesindeyken elden çıkardılar. Artık bu balinaların ellerinde 1.000’den fazla Bitcoin yok ve büyük satışlar yaptılar.

Bu açıklamalar büyük Bitcoin balinalarının piyasa düşüşüne sebep olan en büyük temel sebep olduğuna dair bir kez daha soru işaretlerini beraberinde getirdi.

Intotheblock Analistleri Aynısını Söylüyor

Intotheblock bünyesindeki kripto para birimi analistleri de aynısını söylüyor. Balinaların 93.000’den daha fazla Bitcoin’i 19.000 dolar üzerindeki seviyelerden elden çıkarmış olabileceklerine değinen analistler, bunun da düşüşün temel sebepleri arasında en büyük etkenlerden olduğunu ifade ediyorlar.

Analistler derin bir geri çekilme – düzeltme – yaşanıp 13.800 dolara kadar düşüş olmasının mümkün olabileceğine dair tahminde bulunmaktalar.

Edward Morra isimli kripto para analisti 13.500 dolara kadar düşüş olabileceğine dair göstergeler paylaşırken Fibonacci dizisinin 0.618 seviyesinin 13.500 dolara işaret ettiğini ve 2015-2017 yılları arasında da benzer durumların yaşandığına dikkat çekti. Analistlerin büyük kısmı 13.500-13.800 dolar aralığına kadar düşüş beklediklerini ifade ediyorlar.

Bakıldığı zaman BTC’de en önemli destek seviyelerinin sırasıyla 15.750, ve 14.000 dolar olduğu görülüyor. Özellikle 14.000 doların altında bir günlük kapanış yapılmadığı sürece büyük trendin hala yükseliş yönlü olduğunu ifade eden uzmanlar bu seviyenin altına düşülmesiyle trendin düşüş yönüne geçebileceğini savunuyor.

Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

En büyük direnç olarak ise zaten bilindiği gibi 20.000 dolar seviyesi gücünü koruyor. Bu seviyenin hem teknik hem psikolojik açıdan geçilmesinin zor olduğunu ifade eden uzmanlar, geçilmesi durumunda da büyük yükselişlerin yaşanabileceği ifade ediyorlar.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu