binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizAnaliz Şirketi, Ethereum (ETH) İçin Can Sıkıcı Gelişmeyi Açıkladı

Analiz Şirketi, Ethereum (ETH) İçin Can Sıkıcı Gelişmeyi Açıkladı

Kripto para analiz şirketi CryptoQuant analistleri, yaptıkları açıklamada Ethereum'da can sıkıcı bir gelişmeyi açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum, ekonomik modelinde önemli bir değişime tanık oluyor.

Veri analiz firması CryptoQuant tarafından hazırlanan bir rapora göre, son Dencun yükseltmesi Ethereum’u yeniden enflasyonist hale getirerek ETH’nin “ultra-sağlam (ultra-sound)” para olma iddiasını potansiyel olarak zayıflattı.

Dencun’un 13 Mart 2024’te uygulamaya konulan yükseltmesi, Ethereum ağındaki işlem ücretlerinin düşmesine yol açtı. Bu da yakılan ETH miktarının düşmesine ve Merge’den bu yana en düşük seviyelerinden birine ulaşmasına neden oldu. Merge, Ethereum’un tarihinde proof-of-work (PoW) konsensüs mekanizmasından proof-of-stake (PoS) konsensüs mekanizmasına geçtiği önemli bir olaydı.

Analistler, olayı şöyle açıklıyor:

“Dencun yükseltmesinden önce, Ethereum’daki daha yüksek ağ etkinliği, daha yüksek ücretlerin yakılmasıyla sonuçlandı ve bu da ETH arzında bir azalmaya yol açtı. Ancak, Dencun sonrası, yakılan toplam ücret miktarı ağ faaliyetinden ayrıştı.”

İlgili Haber  Kripto Para Milyarderi Andrei Grachev'in Bu Altcoinden Satın Alabileceği Konuşuluyor

Raporda ayrıca, ETH arzının Merge’den bu yana en hızlı günlük artış oranına ulaştığı vurgulandı. Mevcut ağ faaliyeti oranı göz önüne alındığında, analistlere göre Ethereum’un deflasyonist bir duruma geri dönmesi pek olası değil. Bu durum, ETH’nin “ultra sağlam” para olduğu söyleminin geçerliliğini yitirmiş olabileceğini ya da yeniden canlandırılması için önemli ölçüde daha yüksek ağ faaliyeti gerektireceğini gösteriyor.

Dencun güncellemesi, Ethereum ağında “blob”larda ek veri depolama özelliğini getirmişti. Bu geliştirme verimliliği artırmış ve Katman 2 işlemleriyle ilişkili maliyetleri azaltmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail