AnalizEthereumHaberler

Analiz Şirketleri Ethereum İçin Bu İki Duruma Dikkat Çekti!

ETH gün içerisinde yükseliş yönlü hareket etse de analiz şirketleri bazı olumsuz raporlar hazırladı. Peki bu durumlar ve fiyattaki en önemli seviyeler neler?

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), 2022’nin başından bu yana toplam değerinin yarısından fazlasını kaybetti. ETH fiyatında yaşanan bu düşüş sadece ABD dolarına karşı değil aynı zamanda Bitcoin’e (BTC) karşı da oldu.

Bugün yukarı yönlü bir hareketlenme ile tekrar 2000 dolar bandına gelen Ethereum için iki analiz şirketinden düşüş yönlü uyarı geldi.

Analiz Şirketlerine Göre Ethereum’u Dibe Çekecek Sebepler

31 Mayıs tarihinde CoinShares tarafından paylaşılan verilere bakıldığında Ethereum tabanlı fonlardan 250 milyon dolarlık sermayenin çekildiği görülüyor. Bu devasa çekimin kurumsal yatırımcılar tarafından yapılması, ETH odaklı yatırımın aldığı darbeyi gösteriyor.

Yatırımcıların 2022 yılı boyunca ise Bitcoin tabanlı yatırım fonlarından sadece 369 milyon doları çektiği görülüyor. Hal böyle olunca ETH’deki kurumsal fon çıkışının büyük bir oranda yaşandığı görülüyor.

Ayrıca Solana, Cardano ve Polkadot gibi Ethereum rakiplerindeki sermaye kaçışı ise toplam 130 milyon dolara tekabül ediyor.

Borsalardaki Arz Artıyor

ETH için bir düşüş yönlü sinyal ise CryptoQuant’tan geldi. Mayıs ayı itibarıyla borsalardaki ETH miktarı 550.459 ETH kadar arttı. Genellikle borsalardaki arzın azalması ya da düşmesi fiyata etki eden faktörler arasında gösteriliyor.

Özellikle borsalarda satılmak üzere hazır bekletilen coin miktarı fazla olduğu zaman bu satış baskısını tetikleyebiliyor. CryptoQuant’a göre de borsalardaki ETH miktarının ciddi şekilde artması satış baskısını tetikleyebilecek unsurlardan gösteriliyor.

Teknik Analizdeki Güncel Görünüm

ETH grafiğine baktığımızda ise en önemli direnç seviyesinin mavi trend çizgisi olduğu görülüyor. Özellikle ETH’nin bu mavi alan üzerinde 4 saat ve üzerine kapanışlar yapması yükselişlerin devamı için oldukça önemli.

Öte yandan destek seviyesi olarak ise 1800 dolar ve yine aşağıdaki mavi trend çizgisi bizi karşılıyor.

Ethereum 4 Saatlik Grafiği
İlgili Haber
Ethereum (ETH) Tarihindeki En Büyük Tasfiyelerden Biri Yaşandı! Fonlamada Son Durum Ne?

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu