AnalizEthereumHaberler

Ethereum (ETH) Tarihindeki En Büyük Tasfiyelerden Biri Yaşandı! Fonlamada Son Durum Ne?

Ethereum, 750 milyon dolarlık short pozisyonun tasfiye olması ile birlikte tarihinin en önemli günlerinden birisini yaşadı.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) son dönemde ciddi bir eleştiri bulutunun altındaydı. ETH, sadece ABD Dolarına karşı değil aynı zamanda lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) karşı da ciddi bir düşüş yaşadı.

Bu durum, yaklaşan ETH 2.0’ye rağmen yatırımcıları korkuttu ve ETH odaklı bir belirsizlik yaşattı. Şimdi ise ETH için büyük bir değişim yaşanmış gibi gözüküyor.

Short ETH Pozisyonları, Toz Oldu!

Ethereum son 24 saat içerisinde %6 yükseliş yaşarken bu yükseliş oranı ile BTC’yi bile geride bıraktı. Bunun sebebi ise ETH’nin tarihindeki en büyük short likidasyonlarından birisi olabilir. Short yani düşüş odaklı pozisyonlar konusunda ETH son 24 saat içerisinde zirve olarak gösterilebilecek bir durum yaşadı.

Coinglass tarafından aktarılan verilere göre, son ayların en büyük likidasyonu yaşandı. Neredeyse 800 milyon dolarlık short odaklı ETH pozisyonu, tasfiye oldu.

İlgili Haber
Ethereum'da (ETH) Bu İki Veri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı!

Son Durum Ne?

Öte yandan Glassnode verileri incelendiğinde Bitcoin’deki fonlama oranının yeşil bölgede olduğu yani Long pozisyonların fazla olduğu görülüyor. Dün yükseliş öncesi kırmızıda olan fonlama oranının yükselişten sonra yeşile geçmesi long pozisyonların arttığı anlamına geliyor.

Fiyatın genellikle fonlama oranı yönünün tersine hareket ettiği biliniyor.

Bitcoin'deki Fonlama Oranı

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu