blank
BitcoinHaberlerKripto Para

Andreessen Horowitz Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Yatırımı İçin 1 Milyar Dolar Toplayacak!

Kurumsal yatırımcılar daha fazla kripto para maruziyeti için arayışta.

Kripto paralar her mecrada konuşulmaya ve tartışılmaya devam ederken bir güzel haber de Silikon Vadisi’nin tanınmış risk sermayesi şirketlerinden birisi olan Andreessen Horowitz’den geldi.

Financial Times’ın haberine göre Andreessen, Coinbase’deki yatırımlarının başarısından sonra kripto para birimleriyle daha fazla ilgilenmek istiyor. Silikon Vadisi’nin en yüksek profilli risk sermayesi şirketleri arasında gösterilen Andreessen kripto para birimlerine ve kripto start-up’lara yatırım yapmak için 1 milyar dolarlık fon toplamak istiyor.

Haber, ismi açıklanmayan bir kaynağa dayandırıldı. Bu hamlenin Andreessen’i kripto paraya adanmış en büyük risk sermayesi şirketi yapması beklenirken şirketin konuyla ilgili açıklama yapmaktan çekindiği ifade edildi.

Bitcoin ve kripto paralara yatırım yapan ve bunun meyvesini yiyen şirketler bu alanda daha fazla yatırım yapmak için yeni arayışlara girdi.

Andreessen, ilk kripto para yatırım fonunu 2018 yılında oluşturdu. Merkeziyetsiz finans alanıyla da ilgilenen şirket birçok projeyi destekledi. Şimdilerde daha büyük bir fon ile sektöre can suyu vermek isteyen şirket 800 milyon dolar ile 1 milyar dolar arasında fon toplamayı hedefliyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu