HaberlerKripto Para

Andreessen Horowitz Yeni Kripto Para Yatırımları İçin 4.5 Milyar Dolar Toplayacak!

Andreessen Horowitz geçtiğimiz yıl kripto paralara yatırım yapmak için oluşturduğu fonu iki katına çıkarmak için 4.5 milyar dolarlık yeni fon kuruyor.

Silikon vadisinin önce gelen risk sermayesi şirketleri arasında yer alan Andreessen Horowitz kripto para birimlerinde yükselmeye devam ediyor. Şirket geçtiğimiz yıl kripto paralara yatırım yapmak için oluşturduğu fonu iki katına çıkarmak için 4.5 milyar dolarlık yeni fon kuruyor.

Şirketin geçtiğimiz hafta yatırımcılara yeni fon hakkında bilgi verdiği ve kripto para girişim fonu için 3.5 milyar dolar ve dijital varlık start-up’ları için de 1 milyar dolar olmak üzere 4.5 milyar dolar toplamayı hedeflediği iddia edildi.

Financial Times’ın haberine göre Andreessen fonu mart ayına kadar tamamlamayı planlıyor.

Andreessen Horowitz Facebook, Twitter, Airbnb, Stripe, Coinbase ve bir dizi diğer önde gelen teknoloji şirketlerinin erken yatırımcısı olması nedeniyle VC firmaları arasında ön plana çıkıyor.

Şirket Haziran 2021’de 2.2 milyar dolarlık fon oluşturmuş ve kripto paralara yatırım yapmıştı. Şirketin yeni hamlesi, kripto para birimlerine yönelik beklentinin hala sıcaklığını koruduğunu gösteriyor.

Andreessen Horowitz Hakkında

Andreessen Horowitz, 2009 yılında Marc Andreessen ve Ben Horowitz tarafından kurulmuş özel bir Amerikan risk sermayesi şirketidir. Şirketin merkezi Menlo Park, California’dadır. Andreessen Horowitz hem erken aşamadaki yeni kurulan şirketlere hem de yerleşik büyüme şirketlerine yatırım yapıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu