binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEkonomiAnket: Finansal Danışmanların Kriptoya Tavrı Ne Durumda?

Anket: Finansal Danışmanların Kriptoya Tavrı Ne Durumda?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yatırımcılara danışmanlık hizmeti veren uzmanların büyük çoğunluğu geçtiğimiz yıl kriptoda yaşanan kötü olayların ardından tavrını değiştirmedi.

Kripto yatırım şirketi Bitwise Investments’ın finansal danışmanlar ile periyodik olarak gerçekleştirdiği anket, durumu gözler önüne seriyor. Ankete 491 ayrı broker, kurumsal yatırımcı ve finansal danışman katıldı.

2021 yılında ankete katılan uzmanlardan %16’sı portföyünde kriptoya yer verirken bu oran 2022 sonunda %15 olarak kaydedildi.

Portföyünde kripto para bulunan danışmanların %80’i, bu alanda yaptığı yatırımları arttırmayı hedefliyor. Ayrıca kriptodan uzak durmayı tercih eden kesimin de tavrında bir değişim bulunmuyor.

Kripto paralara yakın olan finansal danışmanlara sorulan “2023 yılında kripto ile ilgili nasıl pozisyon alacaksınız?” sorusuna dengeli bir cevap geldi.

Danışmanların %22’si mevcut yatırım payını arttırmayı planlarken yarısından fazlası ise pozisyonunu korumayı tercih ediyor. Kripto paralardan uzaklaşmayı planlayanların oranı ise toplam %22.

“Yatırım Fonları Kripto İçin Büyük Fırsat!”

Anket sonuçlarının ortaya çıkmasının ardından konuşan Bitwise Başyatırım Sorumlusu Matt Hougan şu sözlere yer verdi:

“Finansal danışmanların yönettiği fonlar, kripto paralar için büyük bir fırsat. Uzmanların kriptoyu gittikçe daha fazla benimsemesi ile birlikte sektöre akan paranın artması kaçınılmaz.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail