AltcoinHaberler

Apecoin Avalanche veya Flow’a Taşınabilir! İşte Nedeni

Ethereum işlem ücretleri can yakarken projeler alternatifleri araştırıyor.

Popüler NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club’ın arkasındaki firma Yuga Labs ve ApeCoin DAO yönetim kurulu üyeleri Apecoin‘in Ethereum‘dan başka bir katman 1 projeye taşınması için görüşmeler yapıyor.

Yuga Labs’ın son metaverse arazi satışında yatırımcıların toplamda 100 milyon dolardan fazla işlem ücreti ödemesi projeyi harekete geçirdi.

Yuga Labs Ethereum’dan taşınma fikrini ilk olarak 1 Mayıs’ta ortaya atmıştı. Bu paylaşım sonrası Apecoin topluluğu da taşınma konusunda cesaretlendi.

Coindesk’in elde ettiği bilgilere göre Yuga Labs ve ApeCoin DAO yönetim kurulu Apecoin’i taşıma konusunda iki alternatif üzerinde duruyor.

Avalanche ve Flow

Bunlarda birisi Avalanche diğeri ise Flow.

Bu noktada ağların yüksek işlem kabiliyetine sahip olması ve tıkanmadan işlemleri yapabilmesi aranan özelikler arasında.

Avalanche’nin bu sorunu alt ağlar sayesinde aşabileceği ve yakın bir tarihte alt ağları desteklemek için 290 milyon dolarlık teşvik paketi çıkarması ön plana çıkıyor.

Ava Labs kurucu ortağı Kevin Sekniqi Coindesk’e verdiği röportajda Yuga ile görüştüklerini doğruladı ve şunları söyledi;

“Yuga ile alt ağlar hakkında bazı erken görüşmeler yaptık ve adım atmaya kesinlikle hazırız.

Hepimiz arazi satışı sırasında gördük ki bu büyüklükteki NFT projelerinin ölçeklenebilir bir ortama ihtiyacı var.”

Diğer seçenek Flow’da NBA Top Shot gibi yüksek işlem hacimlerine sahip bir projede gücünü ispatladı.

Flow’un arkasındaki şirket Dapper Labs’ın baş sorumlusu Mik Naayem Coindesk’e şunları söyledi;

“ApeCoin DAO’nun yönetim kuruluyla bazı görüşmeler yaptık ve bunun bir oylama ile sonuçlanacağını düşünüyorum. Bence Flow ApeCoin için harika bir yuva olur.”

Şimdilik taşınma fikri sadece düşünce aşamasında mı kalacak bilinmezken son kararı ApeCoin DAO üyeleri verecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu