binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinApple'ın Bilgisayarlarında Bitcoin (BTC) Whitepaper'ı Olduğu Ortaya Çıktı!

Apple’ın Bilgisayarlarında Bitcoin (BTC) Whitepaper’ı Olduğu Ortaya Çıktı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Görünüşe göre Bitcoin (BTC) Whitepaper’ını  (Bitcoin ilk ortaya çıktığında Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto tarafından yayınlanan PDF dosyası) 2017’den bu yana üretilen Apple’ın her MacOS yazılımının içine gizleyen biri var.

Apple MacOS’un İçinde Gizli Bitcoin Teknik Dokümanı

Nisan 2021’de MacOS Topluluk Forumu’nda bernd178 adlı bir kullanıcı, Görüntü Yakalama Yardımcı Programı’nın içinde varsayılan olarak etkin olmayan Sanal Tarayıcı II adlı bir işlev olduğunu fark etti.

Buna göre Bitcoin’in whitepaperı Mojave’den Ventura’ya kadar tüm MacOS sürümlerinde mevcut, ancak eski High Sierra (10.13) veya daha önceki sürümlerde yok.

Sanal Tarayıcı II’nin içinde San Francisco’daki bir körfezin sıradan bir görüntüsü ve Bitcoin Whitepaper’ının PDF kopyası gizlenmiş.

bernd178, “Garip bir şekilde, VirtualScanner.app Paket İçeriğinde Satoshi Nakamoto’nun orijinal Bitcoin teknik incelemesini içeren bir PDF de var” diye yazdı.

Kısa bir süre önce bu durum blog yazarı Andy Baio tarafından yeniden keşfedildi ve Waxy adlı blogunda yayınlandı. Baio, terminal uygulamasına aşağıdaki komutları girerek Whitepaper’ın bir kopyasını açabileceğinizi belirtti:

open /System/Library/Image\ Capture/Devices/VirtualScanner.app/Contents/Resources/simpledoc.pdf
SingleQuoteLightGreenSingleQuoteLightGreen

Dünyadaki Onca Belge Arasından Neden Bitcoin Whitepaper’ı Seçildi?

Andy Baionşu açıklamada bulundu:

Apple’da çalışan gizli bir Bitcoin maksimalisti mi var? Dosya adı “simpledoc.pdf” ve sadece 184 KB,” diye yazıyor. Belki de son kullanıcılar tarafından görülmesi amaçlanmayan, test amaçlı, kullanışlı, hafif ve çok sayfalı bir PDF olduğu için konuldu.

İlgili Haber  İddia: Binance, Justin Sun'ın Huobi Teklifini Reddetti!

Bu PDF’in neden dahil edildiği büyük olasılıkla bir sır olacak, ancak birçok kişi bu yılın sonlarında piyasaya sürülmesi beklenen MacOS 14’te olup olmadığını kontrol edecek.

Apple’ın bunu dikkate alıp almayacağını ve MacOS kullanıcılarına düzenli olarak gönderdiği yamalar aracılığıyla kaldırıp kaldırmayacağını görmek de ilginç olacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail