BitcoinBitcoin MadenciliğiHaberler

Arap Balinasından Bitcoin Tepkisi! Çin’deki Tüm Yatırımlarını Durdurdu!

Çin yatırımcılarını kaybetmeye devam ediyor.

Özel sermaye şirketi olan IBC Group, Çin hükümetinin kripto para madenciliği konusundaki kısıtlamalarına cevap olarak ülkedeki tüm madencilik tesislerini kapatma kararı aldı.

Dubai merkezli şirketin Çin’in 40’dan fazla şehirde 1500’den fazla çalışanı bulunuyor. Ayrıca şirket 4.000’den fazla farklı Blockchain projesine önemli yatırımlar yaptı.

Şirket Çin’deki tesislerin kapatma kararından sonra buradaki personelini Birleşik Arap Emirlikleri, Kanada, ABD, Kazakistan, İzlanda ve çeşitli Güney Amerika ülkelerine taşımayı planlıyor.

Arap Balinası lakaplı IBC Group Başkanı Khurram Shroff yaptığı bir açıklamada ; “Çin’in kripto madenciliğindeki yasaklarının geçici olduğunu ve şirket olarak bu değişikliklerden yararlanmak için mükemmel bir konumda olduğumuzu hissediyoruz.” dedi.

Başkan Shroff, Çin’deki kripto madenciliği yasaklarının Kanada için büyük bir fırsat olacağını belirterek sözlerine şu şekilde devam etti.

“Toronto Menkul Kıymetler Borsası kısa süre önce dünyanın ilk Bitcoin ETF’sini listeledi, bu nedenle ülke kripto para birimlerini yaygınlaştırma açısından zaten eğrinin önünde” dedi.

IBC Group, şirket merkezini mayıs ayında Dubai’den Kanada’nın başkenti Toronto’ya taşımıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu