Haberler

Araştırmacı: BoJ’un Dijital Para Çalışmasını Hızlandırmasın Gerek Yok!

Nomura Araştırma Enstitüsü'nde kıdemli bir araştırma yetkilisi olan Kodai Sato'dan dijital para açıklaması.

Nomura Araştırma Enstitüsü’nde kıdemli bir araştırmacı olan Kodai Sato, kripto para birimleri konusunda pek yavaş hareket eden ancak düzenlemeler konusunda oldukça hızlı hareket ettiği bilinen Japonya’nın dijital para çıkarma konusunda hiçbir ülke ile yarış halinde olmadığına değindi.

Japonya Merkez Bankası tarafından dijital para birimi çalışmalarının devam ettiğine ve bu konuda çalışmaların yeterli hızda ilerlediğine değinen Sato, “Japonya tedbirli ilerliyor ve kendi kararlarını, kendi çalışmalarını yapıyor. Diğer ülkeler ile rekabet halinde ancak bugün için acil dijital para üretmesine gerek yok. Finans sistemi ülkede iyi durumda ve dijital ödeme araçlarında herhangi bir eksiklik yok” dedi.

Ülkede dijital paralar ile ödemeler çok fazla tercih edilirken Japonya’nın para biriminin dijital hale gelmesinin pek bir ekstra avantaj sağlaması kısa vadede mümkün olmayabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu