Kripto HaberleriBitcoin MadenciliğiArjantin, Çok Sayıda Bitcoin ve Kripto Para Madenciliği Cihazına El Koydu! İşte...

Arjantin, Çok Sayıda Bitcoin ve Kripto Para Madenciliği Cihazına El Koydu! İşte Nedeni

Takip et

Ámbito Financiero gazetesinin haberine göre, Arjantin gümrük idaresi, gerçek değerlerinden yaklaşık 5 milyon dolar daha fazla faturalandırıldığını iddia ettiği 2.233 Bitcoin ve kripto para madenciliği teçhizatına el koydu.

İddiaya Göre İthal Edilen Bitcoin Madenciliği Cihazlarının Değeri Şişirildi

Ülkenin gümrük idaresi tarafından Perşembe günü yapılan bir başvuruya göre, makinelerin her biri ithalat amacıyla 10.000 $ olarak değerlendirildi, ancak aslında her biri sadece 6.316-7.700 dolar değerindeydi.

Dava şu anda, Pazartesi günü el konulan malların incelenmesini emreden Yargıç Pablo Yadarola tarafından soruşturuluyor. Gümrük dairesi genel müdürü Guillermo Michel, “Dolarları finansal spekülasyon için değil, üretim ve istihdam yaratmak için kullanmalıyız,” dedi.

El koyma işlemi, Arjantin Merkez Bankası’nın bilançosunda döviz rezervlerinin azaldığı bir dönemde gerçekleşti ve bu da hükümetin bu hafta ithalat kontrollerini daha da sıkılaştırmasına neden olmuştu.

İlgili Haber
Arjantin Merkez Bankası, Bankaların Bitcoin ve Kripto Para Hizmeti Vermesini Yasakladı: İşte Detaylar!

Amerikan doları kazanmak isteyen ve ülkedeki devlet destekli elektrik tarifesinden yararlanan birçok Arjantin vatandaşı evlerinde Bitcoin ve kripto para madenciliği yapıyor.

Bilindiği üzere Latin Amerika ülkesinde son zamanlarda yüksek enflasyon ile mücadele ediyor. Bu yüzden Arjantin halkı, kendi para birimlerine göre daha az değer kaybeden kripto paralara ya da direkt olarak değeri ABD doların sabit olan stablecoinlere yöneliyor.

Benzer bir durum son zamanlarda finansal olarak zor günler geçiren Ortadoğu ülkesi Lübnan’da da yaşanıyor. Araştırmalara göre Lübnan’da birçok üniversite öğrencisi paralarının değerini koruyabilmek adına kripto para satın alıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları