BitcoinHaberlerKripto Para

Arjantin’in Başkenti Buenos Aires’te Vergiler Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralar İle Ödenebilecek!

Arjantin'in başkenti Buenos Aires, şehir sakinlerinin vergilerini yakında Bitcoin ve kripto para birimleriyle ödeyebileceğini açıkladı.

Arjantin’in başkenti Buenos Aires şehrinin belediye başkanı Horacio Rodríguez Larreta’nın yaptığı açıklamaya göre Bitcoin ve kripto paralar ile vergi ödenmesine izin verecek.

Şehir Sakinlerinin Bitcoin ve Kripto Para Ödemeleri Anında Arjantin Pesosuna Çevrilecek

Belediye başkanı Larreta, Buenos Aires şehir yönetiminin vatandaşlardan direkt olarak kripto para ödemesi almayacağını, ‘lider’ kripto para şirketleri tarafından Arjantin pesosuna çevrilmiş olarak vergilerin kendilerine ulaşacağını söyledi.

Rodríguez Larreta konuyla ilgili olarak şu açıklamaları yaptı:

“Şehrin kamu hesapların kripto para bulunmayacak. Sanal cüzdanlar ile yaptığımız anlaşma kapsamında, işlemlerin daha kolay yapılması için halihazırda sahip olduğumuz ödeme seçeneklerine bir yenisini daha eklemiş olacağız.

Şehrin inovasyon ve dijital dönüşüm sekreteri Diego Fernández, basına yaptığı açıklamasında kripto paralar ile vergi ödemesi hizmetinin önümüzdeki aylarda başlayacağını söyledi.

Fernández ayrıca yerel kripto para borsaları olan SatoshiTango, Buenbit, Ripio, Belo ve Meksika merkezli Bitso’nun da yeni girişimin parçası olacağını bildirdi.

Kısa bir süre önce Brezilya’nın Rio de Janeiro şehrinin de 2023’ten itibaren kripto paralar ile belediye emlak vergisinin ödenebileceğini açıklamıştı.

İlgili Haber
Bir Şehir Daha Bitcoin ile Vergi Ödenmesine İzin Verecek!

Mart ayında Buenos Aires şehri, şehir sakinlerinin kendi kişisel verileri üzerinde kontrol sahibi olmasını sağlayacak Blockchain tabanlı bir dijital kimlik platformu ile ilgili teknik belgeleri yayınlamıştı.

Fernandez o dönem yaptığı açıklamasında bu platformun 2022 yılının son çeyreği ile 2023 yılının ilk çeyreği arasında faaliyete geçeceğini söylemişti.

Belediye başkanı Larreta’nın açıklamalarına göre dijital kimlik platformunda aşı sertifikaları ve COVID-19 test sonuçları bulunacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu