BitcoinKripto Para

Bir Şehir Daha Bitcoin ile Vergi Ödenmesine İzin Verecek!

Brezilya'nın en büyük ikinci şehri Rio de Janeiro, Bitcoin ve kripto paralar ile vergi ödenmesinin önünü açtı.

Bloomberg Linea tarafından paylaşılan bilgilere göre Brezilya’nın en büyük ikinci şehri Rio de Janerio, 2023 yılı itibariyle Bitcoin ve kripto paralar ile emlak vergisi ödemeyi mümkün kılacak.

Bitcoin ve Kripto Paralar ile Ödenen Vergiler Brezilya Realine Dönüştürülecek

Rio de Janeiro Belediye yetkililerinden gelen bilgiye göre, şehir kripto para birimlerini Brezilya realine dönüştürmekten sorumlu olacak birkaç şirket kiralayacak.

Bununla birlikte ayrıca şehir, Rio de Janerio’nun en ünlü turistik noktalarını fotoğraflarını içerecek kendi NFT koleksiyonunu geliştirmeyi planlıyor.

Şehrin finans ve planlama sekreteri Pedro Paulo’ya göre bu planın amacı hem şehrin turizm faaliyetlerini desteklemek hem de NFT’ler sayesinde yerel sanatçıları desteklemek olacak.

Bununla birlikte Rio de Janerio’nun Bitcoin ve kripto paralar konusundaki bu girişimleri aslına bakılırsa sürpriz değil.

Rio de Janeiro Belediye Başkanı Eduardo Paes, Miami Belediye Başkanı Francis Suarez ile yaptığı görüşme sırasında şehrin hazinesinin %1’ini kriptoya koyma planını açıklamıştı.

İlgili Haber
Rio de Janeiro Bitcoin (BTC) Yatırımı Yapacağını Açıkladı!

Kripto Paralar ile Vergi Ödeyenlere Ek İndirim Yapılacak

Buna ek olarak Paulo yaptığı açıklamasında şehrin vergilerini kripto paralar ile ödemek isteyen vatandaşlarına ek indirimler yapmayı planladığını iddia etti.

Geçen ay, Brezilya Senatosu’nun ekonomik işler komitesi, oybirliğiyle yerel kripto para piyasasını düzenleyen bir yasa tasarısına yeşil ışık yakmıştı.

Mevzuat metninde, sanal varlıkları ve hizmet sağlayıcıların sorumluluklarını tanımlanırken, bazı kuralların çiğnenmesi durumunda ortaya çıkacak cezai sorumluluk ve para cezaları da belirtildi.

Ayrıca Brezilya Merkez Bankası kendi merkez bankası dijital para birimi (CBDC) üzerinde de çalışıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu