BitcoinHaberlerKripto Para

Rio de Janeiro Bitcoin (BTC) Yatırımı Yapacağını Açıkladı!

Rio belediye başkanı şehrin kendi kripto parasını çıkarmaya hazırlandığını söyledi.

Bitcoin’e olan desteği ile adından sıkça söz ettiren Miami Belediye Başkanı Francis Suarez’i takip eden Rio de Janeiro belediye başkanı Eduardo Paes, şehrin kendi kripto parasını çıkaracağını ve Bitcoin’e yatırım yapacağını söyledi.

Rio İnovasyon Haftası’nda konuşan belediye başkanı Paes, Rio şehrinin hazinesinin %1’i ile Bitcoin yatırımı yapmayı planladıklarını açıkladı.

Eduardo Paes, Miami belediye başkanı Francis Suarez ile birlikte bir panelde konuşurken şunları söyledi:

“Kripto Rio’yu başlatacağız ve hazinenin %1’ini Bitcoin’e yatıracağız.”

Paes, Bitcoin ile ödeme yapılması durumunda emlak vergilerinde indirim de yapılabileceğini belirtti.

Rio şehrinin dijital varlık endüstrisinde Güney Amerika’nın merkezi olmayı hedeflediğini belirten Paes,  “Rio de Janeiro, Güney Amerika’nın teknoloji başkenti olmak için gereken her şeye sahip. Rio İnovasyon Haftası gibi etkinlikler, şehrin çalışmak, yaşamak ve yenilik yapmak için mükemmel bir yer olarak imajını güçlendiriyor.” dedi.

Rio Belediyesi yetkililerinden olan Chicão Bulhões de, Rio’nun belediye bütçesinin bir kısmını kripto paralara ayırarak öncü bir şehir haline gelebileceğini ifade etti.

Bulhões, ayrıca şirketlere vergi indirimi uygulamak için gerekli izinleri aldıklarını ve bununla bölgeye daha fazla şirket çekmek istediklerini de sözlerine ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu