binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinARK Invest: "ABD'nin Bitcoin'e Saldırısı, Uzun Vadede Kendi Çıkarlarını Tehlikeye Atar"

ARK Invest: “ABD’nin Bitcoin’e Saldırısı, Uzun Vadede Kendi Çıkarlarını Tehlikeye Atar”

ARK Invest analistleri, ABD'li yetkililerin son dönemde Bitcoin ve kripto paralara karşı uyguladıkları baskılar hakkında konuştu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yatırım şirketi Ark Invest baş fütüristi Brett Winton, ABD’nin Bitcoin’in (BTC) büyümesini engellemeye çalışmak yerine onu stratejik bir varlık olarak benimsemesi gerektiğine inanıyor.

Winton, ABD’nin Bitcoin’e yaralama girişimlerinin ABD’nin uzun vadeli stratejik çıkarlarına zarar verdiğini savundu. Bitcoin’i, İngilizce’nin küresel bir dil olarak hakimiyetini arttırdığını iddia ettiği dil çeviri teknolojisiyle karşılaştırdı.

Analist, yayınladığı notta şunları paylaştı:

“ABD’nin dolar sisteminin hakimiyetini tehdit ettiği için Bitcoin’i öldürmeye çalışmak, İngilizce’nin üstünlüğünü tehdit ettiği için dil çeviri teknolojisini öldürmeye çalışmak gibidir. Hâlbuki her iki teknoloji de, daha sorunsuz bir şekilde benimsendiğinde, birbirlerinin etkisini daha da güçlendirebilecek sinerjistik bir etkiye sahipler.”

İlgili Haber  Dev Balina, İki Hafta Önce Binance'ten Çektiği Altcoinin Tamamını Dump'ladı

Winton’ın yorumları, ABD’de Bitcoin ve diğer kripto para birimleri üzerindeki düzenleyici denetimlerin arttığı bir dönemde geldi. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) geçtiğimiz hafta BlackRock, Fidelity, Bitwise, VanEck, WisdomTree, Invesco ve Valkyrie gibi önde gelen varlık yöneticilerinin spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF’ler) için yaptığı birkaç başvuruya ilişkin kararları ertelemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail