coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinARK Invest CEO'su Cathie Wood, SEC'in Bitcoin ETF'sini Bu Tarihe Kadar Onaylayacağını...

ARK Invest CEO’su Cathie Wood, SEC’in Bitcoin ETF’sini Bu Tarihe Kadar Onaylayacağını Açıkladı!

ARK Invest CEO'su Cathie Wood, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) Bitcoin ETF onay tarihini açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ARK Invest CEO’su Cathie Wood, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Spot Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) potansiyel onayının ardından Bitcoin için umut verici bir geleceğin ana hatlarını çizdi.

Cathie Wood ETF Onayı Sonrası Bitcoin İçin Parlak Bir Gelecek Öngörüyor

Wood, SEC’in kripto alanına ilişkin artan anlayışına ilişkin iyimserliğini dile getirdi ve 10 Ocak 2024’e kadar onaylanmasını bekliyor.

Ethereum merkezli iki vadeli ETF ürünü üzerinde 21Shares ile işbirliği yapan Wood, şirketi “yaklaşık 2 milyar dolarlık varlığıyla dünyanın en büyük saf ETP kripto sağlayıcısı” olarak övdü.

Spot bir Bitcoin ETF’sinin öneminin altını çizerek, kurumlar ve diğer yatırımcılar bu alanda bir yer edindiğinde ilgiyi artıracağını belirtti. “Çeşitlendirmenin yollarını arayacaklar ve biz de çeşitlendirme stratejilerini aktif olarak yönetmeye hazır olmak istedik,” dedi.

Wood, ileriye bakıldığında 2024’ün, Bitcoin’in bölgesel bir banka krizine rağmen %50’lik rekor kazançlar elde etmeyi başardığı 2023’teki trendi devam ettireceğini öngörüyor.

İlgili Haber  Binance'in Eski CEO'su CZ'nin Güncel Net Serveti Açıklandı: 2023 Yılındaki Değişim İnanılmaz

Kripto tokenlerin geleneksel bankacılık sistemine göre avantajlarını vurgulayan Wood, karşı taraf riski taşımadıklarını ve yatırımcıların token hareketlerini ve zincir üzerindeki olağandışı faaliyetleri takip etmelerini sağlayan merkezi olmayan ve şeffaf yapılarına dikkat çekti.

Wood ayrıca Bitcoin’i enflasyon ve deflasyona karşı bir koruma olarak görüyor. Beş yıl içinde Bitcoin’in fiziksel altına yapılan bir yatırım gibi değerlendirileceğini öngörüyor.

Dahası, Bitcoin ve kripto varlıklara destek verdiğini açıklayan El Salvador’un izinden giderek, Bitcoin’in daha gelişmekte olan ekonomilerde yasal ödeme aracı olarak bile kullanılabileceğini öne sürüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail