blank
BitcoinHaberler

Artık Almayacağım Demişti! Dayanamadı, Günlük Üretimin 13 Katı Bitcoin (BTC) Aldı

Grayscale Bitcoin (BTC) alımlarına devam ediyor.

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin’e ilgi duymaya başladı dediğimiz günden bugüne, bu konuda en çok haberini paylaştığımız şirketlerden biriside Grayscale. Şirket yeni Bitcoin alımlarıyla yine gündemde.

22 aralıkta şirketin Twitter’dan paylaştığı tabloya göre şirketin elinde tuttuğu Bitcoin’lerin değeri yaklaşık 13.5 milyar dolar. Her fırsatta sepetine Bitcoin, Ethereum, Horizen, Litecoin, Stellar, XRP ve Zcash ile dolduran dev şirket mevcut BTC arzının %3 ünü elinde tutuyor.

Grayscale, bu hafta internet sitesi üzerinden yaptığı duyuruda Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin ve Digital Large Cap Fund Trust ürünlerine bir süreliğine yeni yatırım yapmayacağını ve yatırımlarını askıya aldığını duyurmuştu.

Ancak henüz bu haberin dumanı üstündeyken, Grayscale cephesinden yeni bir BTC alım haberi geldi. Bybit verilerine göre son 24 saat içerisinde Grayscale 12319 adet BTC daha aldı. Piyasa değeri yaklaşık 300 milyon dolar olan bu miktarda BTC, madenciler tarafından günlük çıkarılan miktarın yaklaşık 13 katı kadar.

Bu alımla birlikte Grayscale’in elindeki Bitcoin miktarı da yaklaşık 13.8 milyar dolara yükseldi. Ellerindeki kripto para miktarlarını, en son 22 Aralık’ta paylaşan şirket, bu paylaşımdan kısa bir süre sonra 300 milyon dolarlık Bitcoin alımı yaptı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu