Bitcoin

Asya Ülkelerinde Bitcoin’e İlgi Azalma Eğiliminde Mi?

Bitcoin'e ilgi tüm dünyada görünen nedenler dolayısı ile azalıyor.

Asya ülkeleri Bitcoin’e ABD’den sonra 2. sırada en fazla sahip olan yatırımcıları barındıran ülkeler. Bu ülkelerde, kripto para birimlerine ilgi fazla ve yatırımcıların büyük bölümü kripto paralara az miktarlarda da olsa yatırım yapmayı ihmal etmiyor. Kripto para sahibi olmak için cep telefonunu satarak Bitcoin alanların olduğu Asya ülkelerinde, bu kadar fazla kripto paralara ilgi varken, artık bu ilginin azalmaya başlamasının sebebi ise fiyatlar gösteriliyor. Bitcoin fiyatı düştükçe ve güvenli bir şekilde stabil olarak yükselmediği ve belirli bir stabil seviyede kalmadığından yatırımcıların tepkisi ile karşılaşarak piyasada yavaş yavaş ilgisini kaybediyor.

Bitcoin ilgi kaybetmeye devam ettikçe piyasa hacminde bir takım değişiklikler yaşanıyor ve Asya ülkelerinde yatırımcılar altın almaya başlıyor. Asya’da popüler kripto para tartışmalarının yapıldığı platformlarda kripto para birimi Bitcoin’e yönelik olarak ilginin azalma nedenleri arasında ilk neden olarak fiyatının sürekli düşmesi ve 1 yılı aşkın süredir değer kazanamamış olması gösteriliyor.

Bitcoin almanın yasak olmadığı Çin’de kripto para sahibi 3.5 milyon kişi olduğu tahmin ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu