AltcoinAvalancheHaberler

Avalanche CEO’su Emin Gün Sirer, AVAX ve Terra ile İlgili Son Günlerde Konuşulanlara İsyan Etti!

Avalanche kurucusu ve CEO'su Emin Gün Sirer, son günlerde Avalanche ve Terra hakkındaki iddialara sert karşılık verdi.

Avalanche (AVAX) kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer, Avalanche ve AVAX’ın Terra (LUNA) çöküş olayında oynadıkları rolle ilgili yanlış bilinenleri açıkladı.

İlgili Haber
Avalanche (AVAX), Terra'nın Elinde Bulunan 2 Milyon AVAX Tokenine Ne Olacağını Açıkladı!

“LFG’nin Elinde Önemli Miktarda AVAX Bulunmuyor”

Sirer öncelikle, Luna Foundation Guard’ın (LFG) TerraUSD (UST) çöküşünden önce önemli miktarda AVAX coin tutmadığının altını çizdi:

İnsanların endişeli olduğu şu anki gibi zamanlarda, yanlış bilgi yayan insanlara karşı dikkatli olun. Sizi coin’lerinizden ayırarak hızlı bir kâr elde etmek istiyorlar.

LFG tarafından tutulan AVAX coinlerinin sayısı fark yaratmayacak kadar az seviyededir. Şimdiye kadar basılabilecek maksimum AVAX sayısı 720 milyondur. Bu hiçbir zaman değişmemiştir.

“Terra’da Yaşanan Olay, Avalanche, Ethereum ve Solana’da Yaşanmaz”

Sirer, Terra’nın yaşadığı çöküşe benzer bir çöküşün AVAX, Ethereum ya da Solana’da hiçbir zaman yaşanamayacağını iddia etti:

Terra’nın başarısızlığı, sonsuz sayıda LUNA tokeninin basılabildiği UST/LUNA arasındaki çalışma şekline özgüdür. Benzer bir başarısızlık AVAX, ETH veya SOL ile gerçekleşemez.

Avalanche kurucusu ayrıca AVAX ağından övgüyle bahsetmeyi ihmal etmedi:

Avalanche çok yoğun bir trafikte kusursuz bir şekilde çalışırken, diğer ağlar sık sık durmakta ve bazıları günlük olarak geriye gitmektedir.

AVAX’ın bugün bulunduğu yer, diğer birçok zincir için uzak bir hayaldir. Bazılarının AVAX’ın 1,5 yıl önceki konumuna gelebilmesi için büyük yükseltmeler yapması gerekiyor. Diğerlerinin ise vaatlerini yerine getirebilmeleri için “ileri düzeyde araştırma yapmaları” gerekiyor.

“AVAX Geçtiğimiz Hafta Ethereum’u Geride Bıraktı”

Sirer buna ek olarak geçtiğimiz hafta AVAX üzerinde ETH’den daha fazla işlem gerçekleştirildiğini de söyledi:

Alt ağlar yatay olarak ölçeklendirmenin pratik bir yoludur. Geçtiğimiz hafta #Avalanche günde ortalama 1,2 milyon işlem gerçekleştirdi, bu rakam Ethereum’dan daha fazla.

Sirer son olarak son günlerdeki performansları için AVAX topluluğu üyelerine teşekkür etti:

Genel olarak, Avalanche Topluluğundaki temposunu düşürmeyen herkese çok teşekkür ederiz. Birlikte çok şey başardık, ancak önümüzdeki potansiyel bugüne kadar yaptıklarımızdan çok daha büyük.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu