coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAvalancheAvalanche'te (AVAX) Geliştiricilerin Yaptığı Duyuru Fiyatta Yükseliş Sağladı!

Avalanche’te (AVAX) Geliştiricilerin Yaptığı Duyuru Fiyatta Yükseliş Sağladı!

Avalanche (AVAX) gelişticilerinin yaptığı son duyuruyla birlikte altcoinin fiyatında bir hareketlilik gözlendi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Merkeziyetsiz uygulamalar için yüksek ölçeklenebilirlik ve birlikte çalışabilirlik sağlamayı amaçlayan bir katman 1 protokolü olan Avalanche (AVAX), Cortina güncellemesinin kendi testnetinde başlatıldığını duyurdu.

Gelişme olumlu karşılandı ve kripto paranın fiyatında yukarı yönde bir hareketlenme oldu.

AVAX fiyatında son gelişmelerin ardından yaşanan yükselişi gösteren 24 saatlik grafik.

Avalanche’ta Cortina Güncellemesi Neler Getirecek?

Cortina güncellemesi, X-Chain’in doğrusallaştırılmasını sağlıyor; bu da işlemlerin yönlendirilmiş asiklik grafik (DAG) yerine tek bir zincirde sıralanacağı anlamına geliyor.

Bu, subnet’lerin birbirleriyle sorunsuz bir şekilde iletişim kurmasını sağlayan bir özellik olan Avalanche Warp Messaging (AWM) entegrasyonunu mümkün kılacak. AWM, diğer subnet’lerden gelen mesajların BLS çoklu imzalarını doğrulayan zincir tabanlı bir konsensüs protokolü olan Snowman++ gerektiriyor.

X-Chain’in doğrusallaştırılması, Avalanche’ın çoğunlukla Bitcoin ve Ethereum gibi tamamen sıralı blok zincirleri için tasarlanmış olan eski borsalarla entegrasyonunu da kolaylaştıracak.

İlgili Haber  Apple'ın Bilgisayarlarında Bitcoin (BTC) Whitepaper'ı Olduğu Ortaya Çıktı!

Avalanche’a göre, birçok borsa, mevcut X-Chain gibi kısmen sıralı bir blok zincirinde zaman içinde farklı noktalardaki bakiyeleri uyumlu hale getirmekte zorluk çekiyor. Cortina güncellemesi, borsaların Avalanche’ın X-Chain’ini desteklemesini ve kullanıcılarına daha hızlı ve daha ucuz işlemler sunmasını kolaylaştıracak.

Ayrıca Cortina güncellemesi, X-Chain için durum senkronizasyonunu mümkün kılacak; bu da yeni node’ların tüm geçmiş işlemleri işlemek zorunda kalmadan ağa katılabileceği anlamına geliyor. Bu, bir X-Chain node’unu çalıştırmak için bant genişliği ve depolama gereksinimlerini azaltacak ve ağın güvenliğini ve merkeziyetsizliğini geliştirecek.

Cortina güncellemesi şu anda Avalanche’ın test ağı olan Fuji’de yayına alınmış durumda ve Mainnet’e aktarılmadan önce topluluk tarafından test edilip onaylanacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail