BlockchainHaberlerKripto Para

AVAX CEO’su Kripto Para Regülasyonları Hakkında Konuştu, Dogecoin Almayın Dedi!

Emin Gün Sirer kripto para yatırımcılarına tavsiyelerde bulundu.

Kripto para alanında çalışmalar yapan ülkelerden biri olan Türkiye’de de kripto para alanında regülasyon çalışmaları sürüyor. Zira geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kripto para yasasının hazır olduğunu ve en kısa zamanda meclise gönderileceğini açıklamıştı.

Türkiye’de kripto para regülasyon hazırlıkları devam ederken Avax’ın kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer Hürriyet ile yaptığı röportajda kripto piyasasına ve regülasyon çalışmalarına dair açıklamalarda bulundu.

Aynı zamanda Cornell Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Emin Gün Sirer, Türkiye’nin Blockchain teknolojisinde hızlı hareket etmesi halinde önünde büyük bir fırsat olduğunu söyledi.

Blockchain teknolojisi alt yapısının halen hiç bir ülkede tamamen gelişmemiş olduğunu söyleyen Sirer, bunun Türkiye için bir fırsat olduğunu belirtti.

“Blockchain teknolojisi yeni bir teknoloji ve bu teknolojinin alt yapısı dünyanın hiçbir yerinde tam olarak gelişmiş değil. Bu durum Türkiye için büyük fırsat. Zira Blockchain altyapısını en iyi ve en hızlı oluşturacak olan ülkeler bir anda o gelişimi kendi üzerine çekmeyi başaracak.”

Sirer, Türkiye’deki kripto para regülasyonlarının hızlı bir şekilde tamamlanıp, kripto paralara yasal bir zemin hazırlanması halinde dünyada gerçekleşmekte olan kripto devrimin önemli bir kısmının Türkiye üzerinden gerçekleşebileceğini söyledi.

“Bu konuda çalışmalar Singapur, İsviçre, İngiltere gibi bazı ülkelerde var. Ama bu ülkeler dahi henüz gerekli olan şeffaflığı, netliği henüz getirmiş değiller.
Hızlı hareket edersek Singapur ve diğerlerinin önüne geçebiliriz ve kriptonun merkezi olabiliriz.”

Kripto para yatırımcılarına dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunmayı ihmal etmeyen Sirer, yatırım yaparken iyi araştırma yapılması gerektiğini, profesyoneller, influencer, youtuber veya fenomen gibi kişilere güvenilmemesi gerektiğini belirtti.

“Bir takım şöhretlere de kanmayın. Mesela ‘Elon Musk alıyor’ diye hikâyesi olmayan Dogecoin veya benzerlerini almayın. Alacağınız para yeni teknoloji içermeli. Arkasındaki takım kalıcı olmalı. Vizyon sahibi bir grup olmalı. Örneğin Dogecoin’in arkasında kimse yok, hikâyesi yok, kullanım alanı yok, gidecek yeri yok. Musk tweet atacak diye bekle dur.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu