Kripto HaberleriAltcoinAVAX'ın Türk Asıllı CEO'su Emin Gün Sirer FTX İflası Hakkında Konuştu!

AVAX’ın Türk Asıllı CEO’su Emin Gün Sirer FTX İflası Hakkında Konuştu!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Türk asıllı Amerikan bilgisayar uzmanı ve AVAX’ın CEO’su Emin Gün Sirer iflas eden kripto para borsası FTX hakkında açıklamalarda bulundu.

AVAX’ın Kurucusuna Göre Sam Bankman-Fried Kripto Para Endüstrisine Büyük Bir Zarar Verdi

Emin Gün Sirer, Sam Bankman-Fried’in iddia edilen dolandırıcılığının kripto endüstrisinin iyi niyetini zedelediğini söyledi.

Geçtiğimiz sonbaharda FTX’in çöküşü kriptoya kara bir leke sürdü ve yeni gelişen sektörün meşruiyet ve güven açısından itibarını zedeledi. Ava Labs CEO’su ve Kurucusu Emin Gün Sirer’e göre bu hasar çok büyük.

Sirer şunları söyledi:

“Uzun yıllar boyunca sıkı çalışarak oluşturduğumuz tüm bu iyi niyet, gelip bu dahi çocuk rolünü oynayan bir adam tarafından gasp edildi.”

Sirer, dijital varlıklar endüstrisinin “yoktan var olduğunu” ve bugünkü haline geldiğini ifade etti.

Cornell Üniversitesi’nde bilgisayar bilimleri profesörü olarak, politikacılara brifing vermek ve atölye çalışmalarına ev sahipliği yapmak gibi blok zinciri teknolojisi konusunda eğitimi teşvik etmek için çok çalıştığını da sözlerine ekledi.

Bankman-Fried’in sektörü ne kadar geriye götürdüğü düşüncesinin Sirer’i geceleri uyutmayan bir şey olduğunu, düzenleyici çevrelerde kriptoya dahil olanlar için “çok kötü” olabilecek değişimlerin bilincinde olduğunu belirtti.

İlgili Haber
Ünlü Yatırımcı ve Sunucu Kripto Para Borsaları Hakkında Konuştu: Bu Olana Kadar İflas Edecekler!

Sirer, Bankman-Fried’ın yeterince incelenmemesini FTX’in kurucusunun dağınık saçlarından pazarlamaya o kadar çok para harcadı ki dünya ona sorgulanamaz bir dahi muamelesi yaptı imajına bağlıyor.

Sirer, Ava Labs’in hiçbir zaman Sam coin olarak adlandırılan, Solana ve FTX’in borsa tokenı FTT de dahil olmak üzere fiyatlarının şişirildiği iddia edilen, gözden düşmüş kripto patronu tarafından savunulan tokenlardan biri olmadığı için de rahatladığını söyledi.

Sirer, “biz hiçbir zaman bir Sam coin olmadık ve bu nedenle tüm bu çılgınlığın dışında kaldık,” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları