Kripto Para

Avrupa Birliği Kripto Paraların Rusya Tarafından Yaptırımları Delmek İçin Kullanılmasına Karşı Önlem Alacak!

Fransa, Avrupa Birliği'nin Rusya'nın kripto paraları yaptırımları delmek için kullanmasına karşı önlem alacağını bildirdi.

CNN tarafından aktarılan bilgilere göre, Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, yaptığı açıklamasında Rusya’nın ekonomik yaptırımları delmesini engellemek amacıyla kripto para birimleri için önlemler almayı planladıklarını söyledi.

“Rusya Yaptırımlarının Kripto Paralar İle Delinmesine İzin Vermeyeceğiz”

Brüksel’de Avrupa Birliği ülkeleri maliye bakanları ile yaptığı toplantıdan sonra basına açıklama yapan Le Maire şunları söyledi:

“Uyguladığımız yaptırımların etkilerini daha da güçlendirmek ve 27 üye tarafından kararlaştırılan yaptırımların herhangi bir şekilde delinmesini önleyebilmek için ekstra adımlar atmak üzerinde çalışmaya karar verdik. Özellikle kripto paralar üzerinde yeni önlemler alacağız. Kripto paraların, Avrupa Birliği tarafından kararlaştırılan yaptırımları delmek için kullanılmaması gerekiyor.”

“Kripto Kullanılarak Ekonomik Yaptırımların Delinmesini Engelleyecek Tüm Yolları İnceleyeceğiz”

Le Maire buna ek olarak kripto paralar üzerinde alınacak ek önlemlerin detaylarının henüz net olmadığını ifade etti. Bununla birlikte Fransa Maliye Bakanı, AB üyesi ülkelerin, Rusya’ya uygulanan yaptırımların etkili olmasından emin olmak için bu alana odaklanmakta kararlı olduğunu belirtti:

“Avrupa Merkez Bankası başkanı Christine Lagarde tarafından oluşturulan spesifik bir rapora sahibiz. Kripto paralar kullanılarak ekonomik yaptırımların delinmesini engelleyecek tüm yolları inceleyeceğiz.”

İlgili Haber
Avrupa Parlamentosu Geri Adım Attı: Bitcoin Yasaklanmayacak!

Avrupa Parlamentosu kısa bir süre önce Bitcoin’i yakından ilgilendiren bir yasa tasarısıyla gündeme gelmişti. Çevresel olarak sürdürülebilir olmadığını iddia ettiği Bitcoin gibi kripto paraları yasaklamayı amaçlayan yasa tasarısının oylaması ilk etapta süresiz olarak ertelenmiş, bunun ardından da gelen tepkiler üzerine Avrupa Parlamentosu, söz konusu yasanın Bitcoin yasağı kısmının kaldırılarak yeniden oylamaya sunulacağını söylemişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu