HaberlerLibra

Avrupa Komisyonu: Libra’yı Soruşturuyoruz, Devam Edeceğiz!

Avrupa Komisyonu üst düzey yetkilisi Margrethe Vestager, Libra konusunda açıklama yaptı.

Avrupa Komisyonu üst düzey yetkilisi Margrethe Vestager, kripto para birimi Libra’yı soruşturduklarını ve soruşturmaya devam edeceklerini açıkladı. Kripto para birimini soruşturmanın kendileri açısından gelecekte olası potansiyel riskleri bilebilmek için atılan adımlar olduğunu açıklayan Vestager, Avrupa Komisyonu tarafından Libra konusunda biraz şüpheci oldukları ve finans sistemine nasıl müdahale edebilecek olduğu gibi konuları araştırmak zorunda kaldıklarını açıkladı.

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri hakkında açıklama yapmaya Vestager, stablecoin Libra için ise gelecekte olası potansiyel riskleri ve yaratabilecek olduğu finansal sistem sorunları nedeniyle araştırmalarını sürekli arttırdıklarını açıkladı.

Henüz ortaya çıkmamış bir şeyi tartışmanın kendileri için çok yeni bir şey olduğunu ve daha önce asla bunu yapmadıklarını açıklayan Avrupa Komisyonu üst düzey yetkilisi Margrethe Vestager Libra’nın bu anlamda bir ilk olduğunu açıkladı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı