Kripto HaberleriHaberlerAvrupa Komisyonu'nun Sızdırılan Belgelerinde Kripto Paralar İçin Çağrıda Bulunulmuş!

Avrupa Komisyonu’nun Sızdırılan Belgelerinde Kripto Paralar İçin Çağrıda Bulunulmuş!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Avrupa Birliği temsilcisi, Avrupa’nın kripto para tutan bankalar için sert sermaye kurallarının Avrupa Birliği’nin bekleyen bankacılık yasasında hızlı bir şekilde yürürlüğe konması gerektiğini söyledi.

Dünyanın başlıca finans merkezlerinden olan ve bankacılık düzenleyicilerinden oluşan küresel Basel Komitesi, bankaların stablecoin ve Bitcoin gibi kripto varlıklara maruz kalmalarına yönelik sermaye gerekliliklerinin uygulanması için Ocak 2025 son tarihini belirlemişti.

Avrupa Komisyonu, Gayri Resmi Belgelerde Kripto Para Düzenlenmesinin Hızlandırılmasını Talep Ediyor

Avrupa Komisyonu, Reuters tarafından görülen resmi olmayan bir tartışma belgesinde, “Şu an için bankaların kripto varlık riskleri çok düşük ve kripto varlıkla ilgili hizmetlerin sağlanmasında yalnızca sınırlı bir katılımı var” dedi.

Belgeye göre, “bankalar, müşterileri adına kripto varlık ticareti yapmaya ve kripto varlıklarla ilgili hizmetler sağlamaya ilgi duyduklarını ifade ettiler.”

Basel Standartları AB’de yasayla uygulanıyor ve bir gecikme, kripto varlık ticareti için ayrı AB kurallarının 2024’te yürürlüğe girmesiyle bankaların kripto piyasasına girmek için daha uzun süre beklemesi gerektiği anlamına gelebilir.

Basel’in kripto kurallarını uygulamak için AB yeni bir yasa önerebilir ya da Avrupa Parlamentosu’nun talep ettiği gibi şu anda tamamlamakta olduğu bankacılık yasasını genişletebilir.

İlgili Haber
Ünlü Analistten Bitcoin ve Ethereum Değerlendirmesi Geldi: "Bu Seviyelerin Aşılması Kritik!"

Belge, Parlamento ve AB devletlerinin bankacılık yasası üzerinde eşit söz hakkına sahip olduğunu ve kripto varlıklarla ilgili hükümleri içerebilecek nihai metni müzakere etmeye başlayacaklarını belirtti.

Komisyon belgesinde, bunun bankalara kripto varlıklara maruz kalma gereklilikleri konusunda netlik kazandıracağı ve bunlardan kaynaklanan risklerin yeterince ele alınmasını sağlayacağı belirtildi.

Belgede, “uluslararası bir perspektiften bakıldığında bu, AB’nin Basel düzeyinde üzerinde mutabık kalınan son uygulama tarihine tam olarak uyum sağlamasına da olanak tanıyacaktır” ifadesi kullanıldı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları