Kripto HaberleriHaberlerAvrupa Parlamentosu, Kripto Varlıklar Yasa Tasarısının Oylanmasını Erteledi

Avrupa Parlamentosu, Kripto Varlıklar Yasa Tasarısının Oylanmasını Erteledi

Takip et

Daha önceki haberimizde Avrupa Parlamentosunun kripto paraları düzenleyecek olan MiCA yasasıyla birlikte, Bitcoin’in de aralarında bulunduğu “çevresel olarak sürdürülebilir olmayan konsensüs mekanizmalarına dayalı” kripto para hizmetlerini yasaklamayı istediğini yazmıştık.

İlgili Haber
Avrupa Parlamentosu Bitcoin'i Yasaklamaya Hazırlanıyor Olabilir! Bu Tarihe Dikkat

Ancak Parlamento, iş kanıtı tartışması nedeniyle kripto varlıklar yasa tasarısının oylamasını erteledi.

Uzun zamandır beklenen oylamanın normal şartlarda 28 Şubat’ta yapılması bekleniyordu. Ancak oylamalardan sorumlu raportör Stefan Berger, pek çok kişi tarafından PoW yasakları olarak görülen değişikliklerin sızdırıldığını ifade etti.

Bunun da kamuoyunda tepkiye neden olduğunu ve nihayetinde oylamanın süresiz olarak ertelendiğini bildirdi.

Oysa MiCA olarak bilinen kripto varlık piyasaları direktifi, söz konusu oylama için hazırdı. Ancak müzakerelere yakın bir kaynaktan alınan bilgilere göre kamuoyu tarafından Twitter’da ortaya çıkan tepkiler sonrası sağ ve merkez sağ üyeleri oylama desteğini geri çekti.

Konuyla ilgili bir açıklama tweeti paylaşan Berger,

AB Parlamentosu’nun MiCA oylaması benim talebim üzerine iptal edilecek ve 28 Şubat’ta yapılmayacak. Bir raportör olarak MiCA raporunun fiili bir Bitcoin yasağı olarak yanlış yorumlanmaması benim için çok önemli.

ifadelerini kullandı.

Paris merkezli cüzdan üreticisi Ledger’ın küresel politika başkanı Seth Hertlein ise

Tasarıdaki kritik öneme sahip birkaç konu çözülmemiş olduğu için oylamayı ertelemek doğru bir karardır. Avrupa’nın gelecekteki finansal rekabet gücü MiCA’nın doğru şekilde elde almasına bağlı.

dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları