BitcoinHaberlerKripto Para

Avrupalı Parlamenter Kripto Para Regülasyonu Çağrısı Yaptı, Üç Olayı Gerekçe Gösterdi!

Avrupalı parlamenter Mairead McGuinness, kripto para regülasyonunun hızlandırılması çağrısında bulundu.

Avrupa Komisyonu’nun Finansal Hizmetlerden Sorumlu Üyesi Mairead McGuinness, Avrupa Birliği parlamenterlerini siyasi bir uzlaşma bulmaya ve şu anda yasama sürecinin son ayağında olan kripto para mevzuatının kabulünü hızlandırmaya çağırdı.

“Rusya’ya Karşı Yaptırımların Kolaylaşması İçin Bu Tasarı Gerekli”

McGuinness, Salı günü ekonomi komitesinin düzenlediği toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) mevzuatının yürürlüğe girmesi halinde, Rusya’ya karşı kripto paralar için de geçerli olan yaptırımların uygulanmasının kolaylaşacağını söyledi.

McGuinness, “Tabii ki, kripto ile ilgili çerçevemiz yürürlükte olsaydı, buna ek olarak tüm kripto varlık hizmet sağlayıcıları düzenlenmiş kurumlar olsaydı ve Avrupa Birliği’nde etkin denetime tabi olsalardı yaptırımların uygulanması kolaylaşabilirdi” dedi.

Kripto Paralarda Yaşanan Bu Üç Olay MiCA Mevzuatının Aciliyetini Ortaya Koyuyor

McGuinness mevzuatın hızlandırılması için son dönemde yaşanan üç olayı gerekçe olarak gösterdi: Ukrayna’daki savaş, kripto para şirketi Terra’nın çöküşü ve kripto kredilendirme kuruluşu Celsius’un para çekme işlemlerini askıya aldığı haberi.

McGuinness, yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Size söyleyebileceğim şey, MiCA kurallarının tüketicinin korunması, piyasa bütünlüğü ve finansal istikrar konusundaki endişeleri gidermek için doğru araç olacağıdır. Bu, son gelişmeler göz önüne alındığında çok acil olan bir şey.

MiCA düzenlemesi, dijital varlık alanını AB genelinde düzenlemeyi ve 27 üye ülkenin tamamı için geçerli olacak şekilde kripto varlık hizmet sağlayıcıları ve kripto para çıkaran şirketler için lisanslama gereklilikleri oluşturmayı amaçlıyor. 2020 yılında tanıtılan çerçeve, AB’nin yasama sürecinde ilerliyor ve kripto paraların çevresel etkisi ve gizlilik konusunda bazı anlaşmazlıklar yaşanıyor.

Ukrayna’daki savaş ve Rusya’ya yönelik katı mali yaptırımların uygulanması, yaptırımlardan kaçmak için kripto varlıkların kullanımına ilişkin endişelere yol açtı. AB liderleri, yaptırımların delinmesiyle mücadeleye yardımcı olacağını savunarak MiCA’nın hayata geçirilmesi çağrısında bulunuyor.

Salı günü AB parlamenterleri, kurallar nihai hale getirilmeden önceki son üçlü oturumlardan birinde çerçeveyi tartışmak üzere Brüksel’de bir araya geldi. Üyeler konuyla ilgili olarak ay sonuna kadar bir anlaşmaya varabilirler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu