binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinAvrupa'nın İkinci En Büyük Bankası Bitcoin'e Yatırım Yaptığını Açıkladı!

Avrupa’nın İkinci En Büyük Bankası Bitcoin’e Yatırım Yaptığını Açıkladı!

Avrupa'nın ikinci büyük bankası olan BNP Paribas, son 13F bildiriminde spot Bitcoin ETF'ine maruz kaldığını bildirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin Nisan ayından bu yana düşüş yaşıyor. Mayıs ayına da düşüşle başlayan BTC, pek çok etkenden dolayı düşüş yaşamaya devam ediyor.

Bu düşüşte şüphesiz spot Bitcoin ETF’lerinde art arda yaşanan çıkışların etkisi büyük bir rol oynarken Avrupa’nın ikinci büyük bankası olan BNP Paribas, son 13F bildiriminde spot BTC ETF’ine maruz kaldığını bildirdi.

Buna göre, BNP Paribas, BlackRock’un iShares Bitcoin Trust’ına (IBIT) yatırım yaptığını belirtti.

Dün yapılan bildirime göre, BNP Paribas, 1.030 adet satın alarak BlackRock Bitcoin ETF’ine 41.684 dolar yatırım yaptığını açıkladı.

Bitcoin ETF’ine yapılan yatırım büyük olmasa da bankanın BTC’yi benimseme konusunda büyük bir adım olarak değerlendirildi.

Analistler ayrıca, bankanın bu hamlesinin Bloomberg’in kıdemli ETF analisti Eric Balchunas’ın paylaşımıyla da örtüştüğünü belirtti. Zira Eric Balchunas, birçok yatırım danışmanının, bankanın ve diğer kurumsal yatırımcıların BTC ETF’lerine yatırım yaptığını ancak henüz bu yatırımlarını bildirmediklerini ve açıklamadıklarını söylemişti.

Balchunas ayrıca, 13F başvuruları için için son tarih olan 15 Mayıs’a kadar 500’den fazla yatırım danışmanının Bitcoin ETF varlıklarını açıklamasını beklediğini de belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail