Kripto HaberleriBorsaAvustralya Düzenleyici Kurumu Dev Kripto Para Borsasını İncelemeye Aldı!

Avustralya Düzenleyici Kurumu Dev Kripto Para Borsasını İncelemeye Aldı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD düzenleyici kurumlarıyla başı dertte olan kripto para borsası Binance’a bir darbe de Avustralya’dan gelebilir.

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in yerel türev işlerine yönelik bir inceleme yürüttüğünü söyledi.

Kripto Para Borsası Binance Avustralya Düzenleyici Kurumu Tarafından İnceleniyor

Düzenleyici kurumun sözcüsü bugün yaptığı açıklamada, incelemenin Binance’in bireysel müşteriler ve kurumsal müşteriler sınıflandırmasını içerdiğini söyledi.

Binance daha önce, bazı Avustralyalı kullanıcıların türev pozisyonlarını yanlışlıkla kurumsal yatırımcı olarak sınıflandırıldıkları için kapattığını tweetlemişti.

Şirket, etkilenen müşterilerin uğradığı zararları telafi edeceğini söyledi. Binance temsilcisi yaptığı açıklamada, 500 kullanıcının etkilendiğini ve kapatmanın yerel yasalara uymak için gerekli olduğunu söyledi.

ASIC sözcüsü, düzenleyici kurumun “Binance’in bir grup Avustralyalı müşteriyi yanlışlıkla kurumsal yatırımcı olarak sınıflandırdığını belirten sosyal medya paylaşımlarından haberdar olduğunu” söyledi.

İlgili Haber
SEC'ten Voyager-Binance Anlaşmasına İtiraz: Yasalara Aykırı!

Sözcü, “Avustralya finansal hizmetler lisansı kapsamındaki yükümlülüklerine uygun olarak bu konuları henüz ASIC’e bildirmedi” diye ekledi.

Milyarder Changpeng Zhao’nun kripto borsası, geçen yıl FTX borsasının çöküşünün ardından düzenleyicilerin kripto endüstrisine yönelik incelemelerini artırması nedeniyle mercek altına alındı.

Zhao, ASIC açıklamasından önce bugün erken saatlerde yaptığı açıklamada, “durumu gözden geçireceğiz ve Avustralya’da vadeli işlem tekliflerini yeniden açıp açamayacağımızı ne zaman açabileceğimizi göreceğiz” dedi ve “lütfen FUD’u görmezden gelin” diye ekledi.

FUD; korku, belirsizlik ve şüphenin kısaltmasıdır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları