BitcoinHaberler

Avustralya Merkez Bankası: “Bitcoin Gerçek Para Değil, Gereksiz Yaygara Koparmayın!”

Bitcoin konusunda herkes aynı fikirde değil.

Dünya ekonomileri ve geleneksel finans sistemi çatırdamaya devam ederken Bitcoin yoluna emin adımlarla devam ediyor.

Covid-19 sonrası oluşan “para bolluğu” büyük ekonomilerin altına dinamit döşemeye devam ederken bir yandan da Bitcoin’i beslemeye devam ediyor.

Toplumda geleneksel finans sisteminden dijital finans sistemine bir geçiş olduğunu fark eden ülkeler kendi dijital paralarını çıkarmak istese de bunun mevcut para politikalarına vereceği zararlar nedeniyle bu konuda çekimser davranıyor.

İlgili Haber
FED Başkanı Powel: "Dijital Para Konusunda İlk Olmayacağız, Politik Yan Etkilerini Araştırıyoruz"

Temsilciler Meclisi İktisat Daimi Komitesinde konuşan Avustralya Merkez Bankası finansal sistemler müdür yardımcısı Michelle Bullcok Bitcoin konusunda çok fazla ve gereksiz bir yaygara olduğunu ifade etti.

Bir katılımcının “Bitcoin ve kripto paralar finansal sistem için bir risk oluşturur mu?” soruna yanıt veren Bullcok’un Bitcoin’i küçümseyen açıklamaları dikkat çekti.

“Bitcoin bir ödeme aracı değil, hatta bir para bile değil. Bitcoin konusunda çok fazla gereksiz yaygara koparıldığını düşünüyorum.

Bitcoin ona yatırım yapanlar için bir risk olabilir. Ancak finansal sistemin istikrarı konusunda bir risk değildir. Bu tür madeni paralar regülatörler mutlu olana kadar bir anlam ifade etmeyecek”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu