HaberlerKripto Para

Avustralya’da Bir İlk! 66 Milyar Dolarlık Emeklilik Fonu Kripto Para Yatırımı Yapacak!

Kripto para yatırımlarına olan kurumsal ilgi giderek artıyor.

Avustralya’da kripto para birimlerine olan ilgi günden güne artmaya devam ediyor. Son olarak bir emeklilik fonu kripto para birimlerine yatırım yapmayı planladıklarını açıkladı.

Busines Insider’in haberine göre, 1.8 milyon üyesi bulunan Rest Super emeklilik fonu, Avustralya’da kriptoya ilgi gösteren ilk emeklilik fonu olarak ülkede kurumsal yatırımcıların kripto para birimlerine yatırımını tetikleyecek bir adım atmış oldu.

Rest Super fonunun yakın tarihte yaptığı bir toplantıda konuşan fonun baş yatırım sorumlusu Andrew Lill, kripto piyasasındaki volatile nedeniyle sahip oldukları fonların küçük bir kısmı ile kriptoya yatırım yapmayı planladıklarını söyledi.

“Hala çok değişken bir piyasa, bu nedenle kripto para birimlerine yaptığımız küçük bir yatırım çeşitlendirilmiş portföyümüzün bir parçası olabilir.

Kripto para yatırımını portföyümüzün geleceğe yönelik çok ilginç ve önemli bir parçası olarak görüyoruz.”

Fon yöneticileri uzun vadeli yatırım düşünmediklerini, yaklaşık 66 milyar dolarlık bir fon için şimdilik orta vadeli yatırım yapmayı yeterli gördüklerini söyledi.

Yatırım sorumlusu Lill, piyasalardaki enflasyon nedeniyle kripto para birimlerine yapılan yatırımın iyi bir fikir olduğunu düşündüklerini ifade ettikten sonra  şuanda araştırma aşamasında olduklarını ve  kesin olarak yatırım yapmaya daha sonra karar vereceklerini belirtti.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu