bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinAvustralya'da Kaçırılan Çinli İçin 80 BTC Ödendi!

Avustralya’da Kaçırılan Çinli İçin 80 BTC Ödendi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Avustralya’da yaşanan olay ulusal basında yer aldı. Çinli bir öğrencinin seyahat sırasında Avustralya’da bir grup insan tarafından kaçırılma tehlikesi ile karşı karşıya kaldığı ve ardından planın başarılı işlemesi sonucunda öğrencinin saldırganlar tarafından kaçırılarak ailesinden tam 80 BTC fidye istendiği açıklandı. Varlıklı bir aile oldukları bilinen ailenin 5 liraya yakın olan 80 BTC ile fidye ödemesini yaptıkları ve yapılan ödemeden sonra çocuğun serbest bırakıldığı Avustralyalı yetkililerce açıklandı.

Kaçırılma olayında 830 bin ABD Doları değerinde fidye ödenmesi istenirken saldırganların ailenin kripto para sahibi olup olmadığını bilip bilmedikleri hakkında açıklama yapılmadı. Yapılan resmi açıklamada fidyenin ödendikten sonra çocuğun sağlıklı bir şekilde serbest bırakıldığı ve ailenin hiç beklemeden 80 BTC’yi ödemeyi kabul ettiği açıklandı. Çocuğun bırakılması sonrasında Avustralya polisi tarafından araştırmalar devam ederken, kripto paraların bu tür olaylarda suçluları bulmak için ciddi sorunlar çıkarması ulusal basında bazı kimselerin ”kripto paralar neden yasaklanmıyor!” tepkisine sebep oldu. Olayla ilgili Çinli yetkililer tarafından ise basına herhangi bir açıklama yapılmadı ve çocuğun ailesi tarafından da bir açıklama yapılmadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları