EthereumHaberlerKripto Para

Avustralyalı Banka Ethereum Üzerinde İlk Parasını Bastı!

Avustralya'da ilk dijital dolar basıldı.

Kripto para birimlerinin artan benimsenmesi karşısında ülkeler bir yandan da stablecoin çalışmalarına davam ediyor.

Avustralya’nın İlk Dijital Doları Basıldı!

Dünyaca ünlü Avustralya ve Yeni Zelanda Bankacılık Grubu (ANZ), ülkede bir ilke imza atarak Avustralya’nın Dijital Dolarını (A$DC) basmaya başladı.

ANZ Bank, stablecoin çıkaran ülkedeki ilk büyük finans kurumu oldu.

Banka dün yaptığı açıklamasında “30 milyon dolar değerinde A$DC stablecoin’ini başarıyla bastığını” belirtti.

ANZ Bank, Avustralya dolarına sabitlenmiş bir stablecoin basmak için kripto saklama kuruluşu Fireblocks ile işbirliği yaptı. Fireblocks dışında Chainalysis ve OpenZeppelin ile de çalışmalar yapıldı.

Banka bu stablecoini Avustralya merkezli yatırım şirketi Victor Smorgon Group için oluşturduğunu söyledi. Bu şirket ise Melbourne merkezli borsa Zerocap’ta ticaret yapmak için kullanmayı planlıyor.

Dikkatli bir şekilde ilerledikleri ve gerekli testleri önceden yaptıklarını belirten Zerocap CEO’su Ryan McCall, “Para basımı da dahil olmak .Bu özel işlem yalnızca 20 dakika sürdü.” dedi.

ANZ Bankacılık Hizmetleri Portföy Lideri Nigel Dobson yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“ANZ tarafından çıkarılan Avustralya doları stablecoini, müşterilerimizin dijital ekonomiye güvenli ve emniyetli bir geçit bulmasını sağlamada ilk ve önemli adımdır.

Yeteneklerimizi denemeye ve bu kullanım durumunun gelecekte diğer endüstrilerde ve müşterilere nasıl uygulanabileceğini keşfetmeye devam etmekten heyecan duyuyoruz.”

Başlangıçta kurumsal müşterilere pazarlanacak olan A$DC stablecoinin daha sonra bir Avustralya kripto borsasında perakende satışa sunulması planlanıyor.

ANZ Bank ayrıca, şu anda Ethereum (ETH) blok zincirine dayanan A$DC stablecoinin yakın gelecekte Hedera ve diğer zincirlere genişletmeyi istediklerini de ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu