Bitcoin

Avustralya’nın En Büyük Bankalarından Bitcoin ve Kripto Para Müjdesi!

Commonwealth Bank, sinyali verdi!

Bir zamanlar kripto para sektörünü sadece eleştiren birçok banka şimdi kripto para devriminin gerisinde kalmamak için önemli adımlar atmaya başladı.

Avustralya’nın en önemli bankalarından birisi olan The Commonwealth Bank de bu akıma katılan en güncel kurum oldu. 6,5 milyon kullanıcıya hizmet verilen CommBank isimli uygulama artık kripto para alım satım hizmetleri de verecek.

4 Büyük, Kripto Para Devrimine Yöneldi

CBA, Avustralya içerisinde kripto paraları destekleyen ilk banka oldu ancak banka tarafından yapılan açıklamada ilk olmayacakları vurgulandı.

CBA yetkilileri diğer bankaların da bu akıma katılmasının kaçınılmaz olduğunu vurguladıktan sonra büyük dörtlüye işaret etti. Söz konusu büyük dörtlü, Avustralya’nın en büyük dört bankasını kapsıyor ve CBA bunlardan birisiydi. Geri kalanlar ise NAB, ANZ ve Westpac olarak biliniyor ve CBA yetkilileri bu duyuruların yakında gelebileceğini belirtti.

3 Kasım tarihinde yapılan duyuruya göre CBA, önde gelen kripto para borsalarından Gemini ve kripto para analiz şirketi Chainalysis ile ortaklık imzaladı.

Gemini burada kripto para depolama hizmeti ve alım satım altyapısı sunarken Chainalysis ise şüpheli işlemleri takip için kullanılacak. Banka, önümüzdeki haftalarda sınırlı sayıda kullanıcıya kripto para hizmetini sunacak ve 2022 yılında hizmetin tam anlamıyla kullanıma açılması bekleniyor.

CEO Steve Vallas daha önce yaptığı açıklamada en büyük dört bankanın kripto para devrimine katılmasının çok önemli olduğunu vurgulamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu