Kripto HaberleriAltcoinAxie Infinity (AXS) CEO'su Hakkında Merak Uyandıran İddia: Hack Olayı Sonrası Şüpheli...

Axie Infinity (AXS) CEO’su Hakkında Merak Uyandıran İddia: Hack Olayı Sonrası Şüpheli Hareket!

Takip et

Bloomberg’in haberine göre, Axie Infinity (AXS) blockchain oyununun arkasındaki şirket olan Sky Mavis’in kurucu ortağı ve CEO’su Trung Nguyen, şirket 540 milyon dolarlık hack olayıyla ilgili ayrıntıları açıklamadan önce yaklaşık 3 milyon dolarlık kripto para transfer etti.

Bloomberg’e göre Nguyen, saldırının ardından şirketin fonlarını kurtarma çabalarının bir parçası olarak fonları taşıdı. Bu fon transferleri Axie’nin saldırıya ilişkin bilgileri kamuoyuna açıklamasından önce yapıldı.

İlgili Haber
Axie Infinity (AXS) İçin Değerli Haber: Uzun Süredir İlk Kez Yaşandı!

Axie Infinity Sözcüsü, Söz Konusu Fonların Short Yatırımcılardan Korunmak Amacıyla Taşındığını Söyledi

Sky Mavis sözcüsü Kalie Moore bu hamlenin, short yatırımcıların saldırı kamuoyuna duyurulduktan sonra token satışını ön plana çıkarmalarını önlemek için gerekli olduğunu söyledi.

Nguyen’in fon hareketleri, Asobs takma adlı Axie kullanıcısı tarafından takip edilen Axie bağlantılı cüzdanlardan yapılan bir dizi kripto transferinin bir parçasını oluşturuyor. Bu cüzdanların hepsi, hack olayının ardından Ronin yan zincirinden Binance gibi merkezi borsalara fon taşıdı. Ancak Bloomberg raporuna göre, yalnızca Sky Mavis CEO’su tarafından tanımlanan cüzdan şirket tarafından onaylandı.

Saldırı Mart ayında gerçekleşti ve saldırganlar projenin Ronin yan zincirindeki dokuz doğrulayıcı anahtardan beşini ele geçirdi. Hacker daha sonra bu anahtarları kullanarak projeden yaklaşık 540 milyon dolar değerinde kripto para çaldı.

Sky Mavis daha sonra yaşanan kayıpları telafi etmek için fon topladı. Şirket ayrıca daha önce etkilenen kullanıcılara geri ödemelerin 28 Haziran’da başladığını duyurmuştu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları