Altcoin

Axie Infinity (AXS) İçin İşler Yoluna Giriyor Mu? Binance’ten Açıklama Geldi!

Geçtiğimiz günlerde büyük bir hack olayının kurbanı olan Axie Infinity için Binance'ten olumlu bir açıklama geldi.

Küresel kripto para borsası devi Binance, bugün yaptığı açıklamasında Axie Infinity’nin Ronin Blockchain’i için yatırma ve çekme işlemlerinin kısmen yeniden başlatıldığını duyurdu.

Gelişmeler ile birlikte Axie Infinity (AXS) fiyatında da olumlu gelişmeler yaşandı. Altcoinin fiyatı son 24 saatte yaklaşık olarak %5 değer kazandı.

Bilindiği üzere Ronin Blockchain’i geçtiğimiz günlerde bazı verilere göre tarihin gelmiş geçmiş en büyük merkeziyetsiz finans (DeFi) saldırısının kurbanı olmuştu.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme: 173 Bin Ethereum (ETH) Çalındı! Bu Altcoin'in Fiyatı Çakıldı!

Binance Çarşamba Günü Axie Infinity (AXS) ve Smooth Love Potion (SLP) Çekimlerini Durdurmuştu

Saldırının ardından Çarşamba günü Binance, Ronin ağı için tüm yatırma ve çekme işlemlerini askıya almış ve buna ek olarak alışılagelmişin dışında işlemleri denetleyen bir ekip oluşturarak hackerların kripto para adreslerini engellemişti. Buna ek olarak Binance, Ethereum ağındaki Wrapped Ethereum çekimleri ile wETH’nin ETH’ye dönüştürülmesini de durdurmuştu.

Dünyanın en büyük kripto para borsası bugün yaptığı açıklamasında ise Ronin ağındaki Axie Infinity (AXS) ve Smooth Love Potion (SLP) altcoinlerinin yatırma ve çekim işlemlerine yeniden izin verildiğini duyurdu. Buna rağmen Ethereum ağındaki Wrapped Ether (WETH) çekimleri ve WETH’nin ETH’ye dönüştürülme işlemleri ise Binance’in ağın stabil olduğuna karar verene kadar kapalı olacak.

Binance, yaptığı açıklamasında olay için özel bir ekip oluşturularak ağ üzerindeki şüpheli işlemlerin denetlenmesine devam edileceğini söyledi.

Ronin’in Salı günü yaptığı açıklamaya göre saldırganlar “hackledikleri özel anahtarları kullanarak sahte para çekme işlemleri gerçekleştirdi ve 173.600 Ethereum ile 25.5 milyon dolar değerindeki USDC’yi çaldılar. Çalınan kripto paraların toplam değerinin 625 milyon dolar civarında olduğu düşünülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu