AltcoinNFT

Axie Infinity’nin (AXS) NFT Satış Hacmi 4 Milyar Doları Aştı!

En popüler Blockchain tabanlı oyun olan Axie Infinity, NFT satışlarının 4 milyar doları aştığını duyurdu.

Verilere göre Axie Infinity’nin (AXS) NFT satışları toplamda 4 milyar doları aştı. Kripto para oyna-kazan oyunlarının popülaritesi artmaya devam ediyor.

Verilere göre, Blockchain tabanlı oyunda son 24 saatte yapılan NFT alım satımı bile 2.5 milyon dolar seviyesinde seyrediyor.

Axie Infinity Dünyanın En Yüksek Hacme Sahip NFT Koleksiyonu Oldu

Şirketin kurucusu ve COO’su Aleksander Leonard Larsen, yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Axie Infinity oyuncular arasındaki NFT satışlarında 4 milyar dolar barajını aştı. Şimdiye kadar en fazla alınıp satılan NFT koleksiyonu oldu!”

Larsen oyun piyasasında genellikle oyun geliştiricilerinin satışların %100’ünü aldığını fakat Axie’nin iş modelinin farklı olduğunu ve her bir işlemden yalnızca %4.25’inin Axie yönetimine aktarıldığını belirttti.

Vietnamlı girişim Sky Mavis tarafından geliştirilen Axie Infinity oyununda oyuncular Axie adı verilen NFT’leri kullanıyor. Pokemon’dan esinlenilen oyunda kullanıcılar birbirleriyle savaşıyor.

Oyundaki Axie’ler oyunu oynayarak kazanılabiliyor ve bunun ardından oyunun pazar yerinde satışa sunulup takas edilebiliyor.

Oyunun satış hacminin, en fazla satış hacmine sahip olan NFT koleksiyonu CryptoPunks’tan yaklaşık olarak iki kat daha yüksek olması dikkat çekiyor.

CryptoPunks üreticisi Larva Labs tarafından nadir olduğu belirtilen “uzaylı Cryptopunk” geçtiğimiz hafta yaklaşık olarak 24 milyon dolara alıcı bulmuştu. Buna rağmen CryptoPunks NFT koleksiyonunun hacmi 2.06 milyar dolar civarındayken Axie Infinity’nin satış hacmi ise 4 milyar doları aşmış durumda.

Kripto para Metaverse oyunu Axie Infinity 2021 yılında piyasaya çıkmıştı. AXS tokeninin fiyatı başlangıçtan bu yana %18.000’in üzerinde artış gösterdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu